środa, 4 stycznia 2023

Sea You Music Showcase - święto trójmiejskiej muzyki ponownie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim!

Trójmiejska scena muzyczna zawsze wyróżniała się różnorodnością i jakością. Kolejna okazja, aby się o tym przekonać już w połowie kwietnia, podczas drugiej edycji  Sea You Music Showcase, czyli święta trójmiejskiej muzyki. Tegoroczna edycja wydarzenia to aż trzy dni świetnej, różnorodnej muzyki, spotkań i paneli dyskusyjnych. Odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Kto tym razem wystąpi? Poznaliśmy już pierwszych wykonawców! 


 

Podczas drugiej edycji Sea You Music Showcase zaprezentują się: 

 

 BACKHAND SLAP 


 

To muzyka z cyklu "krótko, szybko i na temat" - hardcore punk w najczystszym, najlepszym wydaniu. Backhand Slap serwują ciosy prosto w twarz i prosto w uszy, stawiając na szczery, zwarty przekaz. 

tak było na Soundrive Festival 2021:https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/08/soundrive-festival-2021-dzien-6.html#more  Jak będzie na Sea You? Jestem pewna, że równie intensywnie!BYTY 


 

Art pop i trip hop to gatunki, które są ci bliskie? Lubisz szumy, szmery i ciepłą, przyjemną muzykę? Posłuchaj grupy BYTY. Kwartet tworzy unikalny klimat i bardzo melodyjną, zrównoważoną muzykę. Po trzech EPkach w ubiegłym roku ukazał się wyczekiwany, pierwszy album długogrający zespołu. 

O płycie Rejs poczytacie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/05/byty-rejs-30042022.htmlFELLOW B

 


Inspirują się brytyjskim brzmieniem lat 80 i nową falą. Łączą dream pop z elementami psychodelii i elektroniki. Ich muzyka pulsuje, dyskretnie zachęcając do tańca. Założyli się w 2020 roku, a z początkiem października wydali debiutancki album.

 


IMMORTAL ONION

 


To jeden z najciekawszych zespołów młodego pokolenia. Zyskali już szacunek publiczności na całym świecie za sprawą rewelacyjnych koncertów i fantastycznych płyt, w tym przełomowego "XD", o którym pisałam TU. Swój najnowszy album "Screens" wydali wraz z Michałem Janem Ciesielskim. To porywająca fuzja muzyki eksperymentalnej, jazzu i elektroniki.

Tak było na koncercie w Drizzly Grizzly: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/04/micha-jan-immortal-onion-gdansk-drizzly.html#more


LASTRYKO


 

Miłośnicy muzyki alternatywnej z Trójmiasta znają ich bardzo dobrze -  grają muzykę z pogranicza psychodelii, kraut rocka i muzyki elektronicznej, z typowym dla Trójmiasta eklektyzmem i eksperymentalnym zacięciem. Zespół wydał do tej pory 4 płyty długogrające. Charakterystyczną cechą ich muzyki jest płynne łączenie improwizacji i długich form z elementami bardziej przystępnymi i piosenkowymi. Zespół od roku 2016 koncertuje w Polsce i zagranicą. Ma na koncie blisko 100 występów w Polsce oraz w Czechach, na Litwie, Łotwie i Estonii.


MAC SCH

 


Ten młody raper z Gdyni stawia na wszechstronność.  Inspiruje się industrialem, elektroniką i akustycznym indie-rockiem, ale to nie wszystko. Z pewnością jeszcze nie raz zaskoczy...


NENE HEROINE

 


Fuzja jazzu, analogowych brzmień, dubu, post-rocka i melodyjności - Nene Heroine to zespół fantastycznych muzyków, którzy nie boją się wyzwań. O ich debiucie pisałam tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2019/12/nene-heroine-total-panorama-18072019.html

Niedawno wydali drugi album, równie ciekawy!  


PASTRY 

 

Łączą w swojej muzyce shoegaze, dream pop i muzykę alternatywną. W 2022 roku wydali debiutancki album :)


SCRUDA

 


 "Świat upadł, technologia zawiodła, biurowce runęły, a jedynym prawem jest prawo pięści" - tak o sobie pisze Scruda. Grają ostro, bezkompromisowo, świetnie! Potwierdzili to podczas występu na ubiegłorocznym festiwalu Soundrive: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/08/soundrive-festival-2022-dzien-3.html


THE FRUITCAKES  


W czasach, w których dominują brzmienia elektronicznie podrasowane, przesterowane i poprawki umożliwiające śpiew właściwie każdemu, skoncentrowanie swoich inspiracji na latach 60 i 70 jest bardzo ryzykownym posunięciem. The Fruitcakes oddają hołd The Beatles i psychodelii tamtych czasów, skutecznie odcinając się od współczesności. Obranie tej drogi zaowocowało brzmieniem melodyjnym, pełnym niuansów i nieoczywistości, które finalnie składają się na niezwykle spójny i wyrazisty materiał. W muzyce grupy odnaleźć można odniesienia do zespołów takich jak Tame Impala, King Gizzard and The Lizard Wizard czy Wilco.


YANAYana to Joanna Bieńkowska, mieszkająca w Gdańsku absolwentka Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec. Joanna tworzy muzykę, która spaja klasyczne instrumentarium - pianino i kwarter smyczkowy z elektroniką. Swój talent prezentuje na debiutanckim albumie "Solace", gdzie dzieli się minimalistycznymi, atmosferycznymi utworami jak i bardziej rozbudowanymi kompozycjami.

Podczas tworzenia teledysków do singli promujących album „Solace”, YANA współpracowała ze znakomitymi artystami wizualnymi z berlińskiego kolektywu Magnificent Matter, a także z polską reżyserką Magdaleną Zielińską i operatorem Mateuszem Kanownikiem. Teledysk do utworu „June” stworzonego przez ten duet na Fuerteventurze miał premierę na prestiżowej platformie Director’s Library.


Szczegóły dotyczące biletów i spraw organizacyjnych znajdziecie na https://seayou.com.pl/ oraz w mediach społecznościowych Sea You Music Showcase. 


A jeśli macie wątpliwości, czy warto się wybrać, sprawdźcie, jak było w 2022 roku: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/04/sea-you-swieto-trojmiejskiej-muzyki-w.html

Kolejne informacje już wkrótce!