wtorek, 20 lutego 2024

I AM X wystąpi w Poznaniu!

 Na tę informację niewątpliwie czekali fani nietuzinkowej elektroniki! Uwielbiany w Polsce i kochający koncertować w naszym kraju I AM X powróci we wrześniu na koncert. Tym razem Chris Corner wystąpi we wrześniu w Poznaniu w Klubie Tama, a na koncert zaprasza Winiary Bookings! 

  

Z małomiasteczkowego chłopaka, przez gwiazdę pop ze Sneaker Pimps, po twórcę surowej sztuki - droga Chrisa Cornera w stawaniu się IAMX była bardzo kręta, ale nie można negować tego, że doprowadziła go do szczytowej formy artystycznej ekspresji. Projekt powstał w 2002 roku, a na jego brzmienie składają się elektroniczne eksperymenty, punkowa energia oraz autorefleksyjne teksty. 
 
Debiutancki album IAMX światło dzienne ujrzał w lipcu 2004 roku. Od tego momentu Corner, który w międzyczasie dwukrotnie zmieniał miejsce zamieszkania (najpierw z Wielkiej Brytanii przeniósł się do Berlina, a następnie do Los Angeles), wyprodukował 10 dużych albumów i każdy z nich wydał niezależnie. 
 
 
Muzyka to jednak nie wszystko w kontekście IAMX. Niezwykłe stroje, wspaniała gra świateł, efekty wizualne oraz rekwizyty skonstruowane przez Cornera i jego zespół to nieodłączne elementy ich występów, dlatego koncert IAMX to wydarzenie, którego trzeba doświadczyć na żywo!

Tak było w Warszawie w 2022 roku: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/06/i-am-x-warszawa-progresja-17062022.html

IAMX zagra w Poznaniu 9 września 2024 roku. Bilety już są tu: https://bit.ly/IAMX_PZN