wtorek, 6 lutego 2024

Einstürzende Neubauten wystąpią w Warszawie

Jeden z najbardziej nieprzewidywalnych zespołów wszech czasów - Einstürzende Neubauten powraca! Grupa szykuje się do premiery nowej płyty, z którą wyruszy w trasę koncertową. Wśród zaplanowanych koncertów jest także występ w Polsce. Artyści zagrają 21 października 2024 w warszawskim klubie Stodoła. Na koncert zaprasza Live Nation Polska. 

 


 

Poszukują nowych form - podążając za nieodkrytymi dźwiękami i niewypowiedzianymi słowami. Od momentu założenia zespołu 1 kwietnia 1980 r. Einstürzende Neubauten wciąż przesuwają granice, a najnowszy materiał będzie kolejnym zaskakującym, eksperymentalnym krokiem. W 44. roku istnienia zespół powraca do swoich korzeni, jednocześnie definiując się na nowo. To zmiana wizerunku, dla której berliński zespół w 2024 roku własny gatunek: apm - alien popmusic.


Ciągła ewolucja - tak najlepiej można podsumować dorobek Einstürzende Neubauten. Proces muzycznych zmian, który rozpoczął się wraz z debiutanckim albumem Kollaps w 1981 roku, a teraz objawia się wraz z wydaniem albumu Rampen - apm: alien pop music w kwietniu 24 roku, na którym Blixa Bargeld,N. U. Unruh, Alexander Hacke, Jochen Arbeit, Rudolph Moser i Felix Gebhard zaprezentują się ze swojej najbardziej nieprzewidywalnej i niekonwencjonalnej strony. Od połowy lat 80-tych Einstürzende Neubauten eksperymentowali na scenie z tym, co nazywają "rampami": publicznymi improwizacjami z otwartym rozwojem i rezultatami; wyrzutniami do wciąż niezbadanych, które zespół wykonał w 2022 roku podczas bisu podczas ostatniej trasy Alles in Allem, a nagrania te posłużyły za podstawę nowego albumu. 

 

Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 8 lutego o godz. 12:00

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster Polska rozpocznie się w czwartek, 8 lutego o godz. 15:00

Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 9 lutego na LiveNation.pl o godz. 10:00