środa, 24 stycznia 2024

Soen na 3 koncertach w Polsce

 Kraków, Poznań i Gdańsk - te miasta podczas jesiennej trasy koncertowej promującej nowy album "Memorial" odwiedzi Soen. Szwedzi zagrają 31 października w Hype Parku, 1 listopada w klubie Tama i 2 listopada w Drizzly Grizzly. Na koncerty zapraszają Knock Out Productions i Drizzly Grizzly!
Soen uwielbiają grać w Polsce i mają tu naprawdę silną grupę fanów. Dlaczego? Ze względu na proporcje. Skandynawowie promujący ubiegłoroczne „Memorial” grają prog metal tak, by mieć i piosenki, i techniczne fajerwerki, a wychodzi im to wzorowo.

 
Metal progresywny kojarzy się przede wszystkim z najwyższej klasy rzemiosłem, technicznymi umiejętnościami nierzadko haczącymi o wirtuozerię, a do tego oczywiście wielowątkowymi formami muzycznymi. Oczywiście z takiego połączenia wyszło (i wciąż wychodzi) dużo świetnych płyt, ale czasami chciałoby się to wszystko zredukować, ukompaktowić i wejść w bardziej piosenkową konwencję. Tu z pomocą przychodzi Soen. Szwedzka formacja pod wodzą Martina Lopeza idealnie rozumie, jak robić hity, a jednocześnie wciąż dbać w metalu o pierwiastek “prog”. Od strony warsztatowej są to złożone numery – kuszące dbałością o aranżacje i zmiennością motywów. Emocjonalnie, również, jak w progresywnych klasykach, wchodzimy tu w najgłębsze stadia introspektywności. Ale przy tym wszystkim formacja dowozi tonę klasycznie metalowych, nośnych riffów oraz czutkę na refreny stworzone pod skandowanie czy też zmyślne hooki. Mają talent – nie przegapcie ich występów.
 


Grupa wystąpi w Polsce już jesienią tego roku, a bilety na te wydarzenia czekają na Was już od teraz na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) i https://bit.ly/Soen-bilety-DG (tylko Gdańsk).