poniedziałek, 24 czerwca 2024

Steven Wilson zagra w Warszawie i w Gliwicach!

To będą dwa absolutnie fascynujące wieczory! Jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków ostatnich dziesięcioleci powróci do Polski w ramach pierwszej od kilku lat solowej europejskiej trasy koncertowej. Steven Wilson wystąpi na początku czerwca w Warszawie i w Gliwicach. Na wydarzenia zaprasza agencja Rock Serwis!

 


 

Po wydaniu ósmego solowego albumu - The Overview - którego premiera planowana jest na początek 2025r. Steven Wilson wraz z zespołem odwiedzi Wielką Brytanię i jedenaście krajów europejskich w ramach The Overview Tour. Będą to pierwsze solowe występy Stevena Wilsona w pełnym składzie od ostatniej przedpandemicznej trasy, kiedy to po wydaniu albumu To The Bone z 2017 roku zagrał 145 koncertów w 30 krajach i odwiedził Polskę w latach 2018-2019.

"Jestem podekscytowany możliwością ogłoszenia trasy koncertowej w 2025r., mojej pierwszej od 7 lat. The Overview Tour będzie doświadczeniem audiowizualnym opartym na nowym wydawnictwie o tym samym tytule - albumie o tematyce kosmicznej, na którym znajdą się tylko dwa bardzo długie utwory. Po raz pierwszy zagram także muzykę z The Harmony Codex, a także kompozycje ze wszystkich moich poprzednich płyt. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że znów będę mógł występować z moim inspirującym zespołem. Mamy dużo czasu do nadrobienia. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę Was podczas tych - mam nadzieję - niesamowitych koncertów!” - mówi Steven WilsonOdnoszący ogromne sukcesy, ale zawsze bezkompromisowy Steven Wilson jest od trzydziestu lat jednym z najbardziej kreatywnych artystów w Wielkiej Brytanii. Muzyk, producent, innowator dźwięku przestrzennego, a także frontman zespołu, Wilson przesunął granice między ekspansywną muzyką rockową, a wizjonerskim dźwiękiem elektronicznym. Jego siódmy solowy album - The Harmony Codex - został wydany w 2023 roku i spotkał się z powszechnym uznaniem po niezwykle udanej, nieoczekiwanej trasie koncertowej Porcupine Tree, zespołu, któremu Wilson liderował od połowy lat 90. aż do przerwy w 2010 roku. Ostatnie trzy albumy (To The Bone, The Future Bites i The Harmony Codex) dotarły do pierwszej piątki brytyjskich list bestsellerów.

Bilety w sprzedaży od piątku 28 czerwca od 10:00 na www.rockserwis.pl oraz w sieciach ticketmaster i eventim. 

 


Ostatnia wizyta Stevena Wilsona w Polsce miała miejsce jesienią 2022 roku w ramach trasy z Porcupine Tree. Było tak:  https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/10/porcupine-tree-closurecontinuation-tour_31.html

O The Harmony Codex poczytacie natomiast tu:  https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/09/steven-wilson-harmony-codex-29092023.html