piątek, 23 lutego 2024

Nowy album Alcest i koncert w Warszawie!

Mistrzowie blackgaze'u powracają! Pod koniec czerwca Alcest wyda wyczekiwany nowy album studyjny, a już jesienią ruszy w trasę promującą ten materiał! Francuzi zaprezentują swój eteryczny metal z najnowszej płyty "Les Chants de l'Aurore" pod koniec listopada w Warszawie. Na koncert zaprasza Knock Out Productions!   

 

 

Kiedy Alcest rodził się w 1999 roku, Neige miał ledwie 14 lat i ponad wszystko kochał zły do szpiku kości black metal. Z biegiem czasu jego fascynacje uległy zmianie, a Alcest stanął na czele zupełnie nowej fali gatunku – ożenionej z eterycznym, kojącym brzmieniem post-rocka czy shoegaze’u. I o ile trendy na ekstremalnej scenie zmieniają się jak w kalejdoskopie, francuski projekt niezmiennie piastuje tron black metalu, w którym, owszem, znajdziecie sporo goryczy czy smutku, ale także równie wiele nadziei w połączeniu z nienachalną nostalgią. Nic dziwnego, snujące się przy ziemi melodie, rozbrajający głos Neige, a do tego zgrabne przeskoki z siarki do sielskości w dalszym ciągu są w stanie skruszyć najbardziej stalowe serca. Przekonajcie się o tym sami i obowiązkowo wpadajcie na listopadowy koncert.

 Nowy album Alcest,"Les Chants de l'Aurore", ukaże się 21 czerwca 2024 nakładem Nuclear Blast Records. Poznaliśmy już jego pierwszą zapowiedź:


 

Bilety na koncert też już są, o tu: bit.ly/KnockOutMusicStore-ALCEST