wtorek, 16 stycznia 2024

Eivor i Sylvaine na wspólnym koncercie w Warszawie!

Spełnienie marzeń fanów wokalnej subtelności, pięknych melodii i hipnotyzującej energii? Właśnie tak będzie w warszawskiej Progresji 19 października 2024 w trakcie koncertu dwóch absolutnie fenomenalnych artystek. Do Warszawy w ramach wspólnej trasy koncertowej zawitają wybitna Eivor i zjawiskowa Sylvaine. Na koncert zaprasza Fource Poland! 

Eivør to artystka doskonale zestrojona z dziką incydentalnością natury. Urodziła się i dorastała w liczącej 453 mieszkańców miejscowości Syðrugøta, pośród malutkiej społeczności jednej z Wysp Owczych. Singer-songwriterka spędziła wiele lat życia w otoczeniu surowych, smaganych wiatrem krajobrazów Oceanu Atlantyckiej i nie jest zaskoczeniem, że głęboko wpłynęło to na jej twórczość.


Ma na koncie już 10 albumów, a także liczne współprace z takimi nazwiskami jak Àsgeir, John Grant, Einar Selvik (Wardruna) czy Dan Heath (Lana Del Rey). Eivør można uznać za jedną z najbardziej eklektycznych nordyckich artystek, a jej koncerty to niezwykle intymne i czarujące doświadczenie. W 2021 roku otrzymała nagrodę Nordic Music Council, jest też dwukrotną laureatką Icelandic Music Prize, zdobywczynią wielu statuetek Danish Music Folk Awards, a także Faroese Music Award. Eivør należy tym samym do nowego pokolenia nordyckich artystów, którzy w zawrotnym tempie zdobywają fanów na całym świecie, pozostając wiernymi starodawnej kulturze i muzycznemu folklorowi. Liczba odtworzeń jej nagrań sięga 1 miliarda, a jej trasy koncertowe wyprzedawały się zarówno w Skandynawii, jak i Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Napisane wspólnie z Johnem Lunnem piosenki artystki stanowią ścieżkę dźwiękową wszystkich sezonów flagowego serialu Netflixa “The Last Kingdom”, w którym wystąpiła również gościnnie na ekranie. Można ją też usłyszeć na soundtracku popularnej gry video “God of War Ragnarök”, dzięki czemu wystąpiła na jubileuszowej 10. edycji Game Awards w Los Angeles. Eivør pracuje obecnie nad nową płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku.Więcej o Eivor poczytacie tu: 
 

 
 

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi zjawiskowa Sylvaine, która zaprezentuje solowy set. Kathrine Shepard wydała niedawno wspaniały album "Nova', o którym opowiedziała m.in. tu: 

 
 a tu kilka słów o poprzednim wydawnictwie artystki: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2018/11/sylvaine-atoms-aligned-coming-undone.html 
 

 

Bilety w sprzedaż od piątku 19 stycznia na www.fource.pl