wtorek, 16 stycznia 2024

Mystic Festival 2024: Siedemnaście nowych zespołów i podział na dni i sceny

Uwaga fani metalu i nie tylko! Organizatorzy Mystic Festival postanowili ogłosić już niemal pełny skład czerwcowej imprezy! W dniach 5-8 czerwca 2024 roku oprócz dotychczas ogłoszonych artystów wystąpią również: Zeal & Ardor, Kadavar, Bewitched, Until I Wake, Mork, Bob Vylan, The Shits, Five The Hierophant, My Diligence, Wyatt E., Slope, The Broken Horizon, The Last Decade, Wij, Trepaneringsritualen, Misguided i Totenmess. Poznaliśmy też rozpiskę z podziałem na dni i sceny. Przyjrzyjmy się zatem bliżej nowym artystom. 

 

 To będą cztery bardzo intensywne noce i dnie, pełne snów na jawie i najgorszych koszmarów. Ścieżkę dźwiękową do tej niezapomnianej przygody przygotują fantastyczni artyści z całego świata, reprezentujący wszystkie odcienie muzycznego mroku. Zeal & Ardor przedstawiać nie trzeba, bo to jedno z najciekawszych zjawisk, jakie pojawiły się na scenie w drugiej dekadzie XXI wieku, w karkołomny sposób łącząc żarliwość gospel i soulu z bezdusznym black metalem. Dla tych, co wolą metal bardziej tradycyjny zagrają Szwedzi z Bewitched – oni piekielne dźwięki łączą ze staroszkolnym speed i heavy metalem. Z kolei norweski Mork i polski Totenmesse to black metal bez dodatków, jak noc bez gwiazd i księżyca.
Berliński Kadavar ma w repertuarze utwór o tańcu z umarłymi i ich cmentarny hard rock doskonale się do tego nadaje. Kroku dotrzyma im warszawskie trio Wij, którego „Przestwór” to jeden z piękniejszych pomników wystawionych w naszym kraju świętemu Riffowi. W tym samym kościele modlą się Belgowie z My Diligence, balansując pomiędzy stonerem a post- hardcore’em. 
Nowe brzmienia? Prosimy uprzejmie – fantastyczne refreny i metalcore’owe ciosy zaproponuje Until I Wake, kwintet z Buffalo, wybuchową mieszanką grime’u i punka wysadzi was w powietrze duet Bob Vylan, sensacja z Londynu, a hardcore, metal i funk połączą Slope. 
„You’re A Mess” to tytuł znakomitej płyty The Shits, ale możecie to usłyszeć również o sobie, jeśli ośmielicie się sprawdzić z bliska, jak na żywo brzmi ich psychodeliczny, odstręczający post-punk. Krzywdę zrobią wam też Trepaneringsritualen swoimi industrialnymi rytuałami na cześć śmierci.
 
Za przewodników w podróży w nieznane mogą posłużyć Five The Hierophant – ich kwaśny black/jazz, czasem ambient/doom, gwarantuje daleki lot – oraz Wyatt E., ze swoim psychodelicznym, pustynnym drone metalem. Jakby tego było mało, właśnie na Mystic Festivalu po raz pierwszy zaprezentuje się na scenie zespół The Last Decade, złożony z muzyków znanych m.in. End Of Green, The Mission, Love Like Blood i Nosferatu. Muzyka? Tak, dobrze się domyślacie. 
 
W programie festiwalu witamy również The Broken Horizon, grających metalcore o szerokim spektrum rażenia, czasem bardzo brutalny, to znów progresywny oraz deathcore’owy Misguided. To nie wszystko...
 
Na plakacie zostało jeszcze kilka miejsc, w tym to dla tajemniczego gościa specjalnego oraz dla laureatów konkursu Road To Mystic, o którym więcej tu:  https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2024/01/mystic-festival-2024-znamy-pofinalistow.html

Na Mystic Festival 2024 zapraszamy do Gdańska w dniach 5-8 czerwca.

 W programie również m.in. Megadeth, Bring Me The Horizon, Machine Head, Bruce Dickinson, Kreator, Satyricon, Enter Shikari, Body Count, Accept, Biohazard, Chelsea Wolfe, Furia, Fear Factory, Leprous, Thy Art Is Murder, Graveyard, Sodom, Orange Goblin, Life Of Agony, Lord Of The Lost, Insomnium, Terrorizer, Vio-Lence, Suffocation, Twin Temple, High On Fire, Mysticum, Asphyx, Crowbar, Textures, Blackgold, High Vis, Zeal & Ardor, Mānbryne, Villagers Of Ioannina City, 1000mods, Hanabie, Dool, Vltimas, Kadavar, Bewitched, Blasphemy, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Owls Woods Graves, Wargasm, Crystal Lake, Gutalax, Ghøstkid, Skalmold, Gaupa, Zamilska, Humanity’s Last Breath, Sanguisugabogg, Cage Fight, Ithaca, Endseeker, Lik, Wayfarer i Lamp of Murmuur.

 


 

Wraz z nowymi informacjami koncertowymi mamy też jeszcze jedną. Do sprzedaży trafiły już bilety jednodniowe i dwudniowe :)

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁 𝗷𝗲𝗱𝗻𝗼𝗱𝗻𝗶𝗼𝘄𝘆 (wybrany dzień w terminie 6-8.06) – 349 zł

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁 𝗱𝘄𝘂𝗱𝗻𝗶𝗼𝘄𝘆 (6-7.06) – 549 zł

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁 𝘄𝗲𝗲𝗸𝗲𝗻𝗱𝗼𝘄𝘆 (7-8.06) – 549 zł

Wciąż w sprzedaży:

𝗞𝗮𝗿𝗻𝗲𝘁 𝗰𝘇𝘁𝗲𝗿𝗼𝗱𝗻𝗶𝗼𝘄𝘆 – 799 zł

𝗞𝗮𝗿𝗻𝗲𝘁 𝗰𝘇𝘁𝗲𝗿𝗼𝗱𝗻𝗶𝗼𝘄𝘆 𝗩𝗜𝗣 – 1299 zł

 Kolejne zmiany cen biletów – 13 maja. Zapiszcie tę datę!Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna. Kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym. W jego skład wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

WSZYSTKIE AKTUALNE INFORMACJE NA www.mysticfestival.pl