środa, 10 stycznia 2024

Mystic Festival 2024: Znamy półfinalistów Road To Mystic!

Uwaga fani metalu! Znamy półfinalistów konkursu Road To Mystic! Jury wytypowało zespoły, które powalczą o wejście do ścisłego finału i upragniony występ na festiwalu!  Kto przeszedł przez konkursowe sito?W tym roku spłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, aż 386! Do półfinału zakwalifikowali się następujący artyści: 

Schema, Technophobia, SACRIVERSUM, Obsidian Mantra, Miyasis, Painthing, CHAINSWORD, ARCANE DUST, Królówczana Smuga, Hypnosaur, Rat King, Wraith, Prey Of Monsoon, Faust, Rascal, Romantyczny Wieczór, Ariadne's Thread, Toughness, MROK, Putrid Evil, Bother, FIASKO, Diatom, Animations, TOPOR, Vephar, Scaregod, Grief Circle, Frightful, Aquilla, SOMA,  Uulliata Digir, Żurawie, Serpents, Pleń, Sighs of Death, Astrokot, Gallower, Axe Crazy, Sever Dwellers, Wielki Mrok, Deep Desolation, METALLUS, Abominated, Night Lord, Grimoire, ANTYPATIA, Three Eyes Of The Void, Serotonin Zero, Exist. 

 

Głosować można od 10 stycznia do 9 lutego pod TYM ADRESEM: 

https://www.mysticfestival.pl/road-to-mystic/


Do ścisłego finału trafią trzy grupy, które uzyskają najwięcej głosów oraz jeden zespół wskazany przez jury (tzw. dzika karta). Jury zastrzega sobie możliwość nieprzydzielenia dzikiej karty – wtedy przechodzi kapela, która w głosowaniu uplasowała się na czwartym miejscu.

Najlepszą czwórkę poznamy 15 lutego, a już 24 lutego odbędzie się koncert finałowy w gdańskim klubie Drizzly Grizzly (tym samym, który na festiwalu przeistacza się w Sabbath Stage). Finał Road to Mystic połączony będzie z koncertem Passage to Mystic, z Samaelem w roli głównej – odbywającym się za ścianą, w B90. Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2024, a jego muzyka zostanie zaprezentowana na antenie Antyradia.Występy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Adam Brzeziński, Bartosz Cieślak, Jarosław Anzhellmo Giers, Jarek Szubrycht i Natalia Zamilska.

Powodzenia! 

 

Wstęp na finał Road to Mystic jest darmowy, przybywajcie!

Za ścianą, w klubie B90, tego samego wieczoru odbędzie się koncert z cyklu Passage to Mystic, na którym zaprezentuje się zespół Samael i jego goście. Bilety na ten koncert można nabyć tutaj.