wtorek, 16 stycznia 2024

Koncerty 2024: Luty roku przestępnego - dla każdego coś miłego

Choć pierwszy miesiąc roku trwa w najlepsze, warto spojrzeć już nieco w przyszłość. Rok przestępny to wyjątkowy czas, a dzień 29 lutego warto spędzić tak, by zapamiętać go na długo! Tegoroczny luty przyniesie sporo wydarzeń, które zaspokoją wymagające gusta fanów muzyki przeróżnej - od brzmień popularnych i przystępnych, aż po dokonania artystów specjalizujących się w najcięższych odmianach metalu.

 

SWANS w Progresji 31.10.2023

 

 

Pierwszego dnia miesiąca w Krakowie przy Kamiennej 12 swoją polską odsłonę trasy koncertowej zamkną Abbath, Toxic Holocaust i Hellripper. Na koncert zaprasza Knock Out Productions. 2 lutego w gdańskim Drizzly Grizzly wycieczkę po Polsce rozpocznie zaś Kim Larsen, który wystąpi jako Of The Wand And The Moon. Artysta odwiedzi jeszcze w kolejnych dniach łódzki Dom, warszawski VooDoo, gdzie zagra z Moriah Woods oraz krakowską Alchemię, odpowiednio 3, 4 i 5 lutego. 

Pierwszy weekend lutego będzie obfitował w intrygujące koncerty. W piątek w warszawskiej Progresji i w sobotę w gdańskim B90 swój zabarwiony folkową nutą metal zagra Percival. 3 lutego sporo też wydarzy się w środkowej Polsce - w łódzkiej Atlas Arenie na zaproszenie Knock Out Productions zagrają Architects, While She Sleeps oraz Loathe, zaś w warszawskim BARdzo Bardzo swój nietuzinkowy elektro-pop zaprezentuje fiński artysta Jaakko Eino Kalevi. Zaprasza Fource Poland. 

Miłe dźwięki dla fanów elektroniki wybrzmią też 5 i 6 lutego odpowiednio w Warszawie, w Hydrozagadce i w Poznaniu w klubie Próżność. Na zaproszenie Winiary Bookings Polskę odwiedzą Brandt Bauer Frick. W dniach 6-8 lutego w Polsce gościć też będą legendarni OMD. Na koncerty w Gdańsku, Warszawie i Krakowie zaprasza Fource Poland! 

Coś dla miłośników cięższych brzmień? Jak najbardziej! Dużo wydarzy się 7 lutego za sprawą niezastąpionych Knock Out Productions. Fani bardziej progresywnego grania powinni zameldować się w warszawskiej Progresji, gdzie zagrają TesseracT, Unprocessed i The Callous Daoboys. Miłośnicy metalcore'u w krakowskim Kwadracie, gdzie zagrają Nothing More oraz SIM i Siamese, a ci, którzy lubią naprawdę mroczne, ciężkie i gęste brzmienie przy Kamiennej 12, gdzie zagrają LLNN w towarzystwie Sugar Horse. Te dwa składy, wydające albumy pod szyldem Pelagic Records wystąpią też 8 lutego w warszawskiej Hydrozagadce i 9 lutego we Wrocławiu w Klubie Łącznik. 

Lubicie nowoczesne brzmienia z przewagą hiphopu? Wpadnijcie do Progresji 9 lutego na koncert IAMDDB. Zaprasza Winiary Bookings. A jeśli wolicie posłuchać nowoczesnego miksu hyper popu i elektroniki, zajrzyjcie do Hybryd, gdzie zagra Coucou Chloe. 

W sobotę 10 lutego warto być w Gdańsku. Ciekawy koncert odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej. Szczegóły tu: https://ikm.gda.pl/2024/01/15/projekt-dom-koncert-z-udzialem-m-in-gaby-kulki-maniuchy-biknot-i-tomasza-zietka/

Winiary Bookings mają jeszcze kilka ciekawych propozycji na luty dla fanów metalcore'u. 11 lutego do Hydrozagadki w Warszawie wpadną Novelists, 13 lutego w Poznaniu Pod Minogą zagrają Eyes Wide Open i Parasite Inc, a 17 lutego w Proximie wystąpią Currents, Being As An Ocean, Oceans Ate Alaska i Sentinels. Miłośnikom metalowej klasyki z pewnością do gustu przypadną koncerty Cradle Of Filth, które odbędą się 12 lutego w Gdańsku, w B90, 22 lutego w Warszawie w Progresji i dzień później w Krakowie w Studiu. Bilety na każdy z nich znajdziecie na www.winiarybookings.pl

Luty to także popularne święto zakochanych. Jeśli chcecie spędzić je naprawdę nietypowo, wybierzcie się do Poznania do klubu 2Progi. Tam 14 lutego zagrają Suffocation. Na koncert zaprasza Knock Out Productions! Możecie też oczywiście przesunąć świętowanie o kilka dni i wybrać się np. do Krakowa, gdzie 18 lutego zagrają Knocked Loose, którzy powrócą po kilkuletniej przerwie lub do Warszawy 13.02, gdzie na swój pierwszy polski koncert zaprasza Peyton Parrish. Jeśli lubicie nieco lżejsze, melodyjne brzmienia, 15 lutego warto być... w Voo Doo w Warszawie, gdzie wystąpią Black Foxxes. Na ten koncert zaprasza Live Nation. Dla fanów elektroniki niebywała gratka natomiast 17 lutego w Katowicach  za sprawą koncertu Zamilskiej. Tu także zaprasza Knock Out Productions.Dużo wydarzy się też po 20 lutego. Oprócz wspomnianych już występów Cradle Of Filth, do Polski na 4 koncerty przyjedzie legendarny Samael, by zagrać materiał z jubileuszowej płyty Passage. Zaprasza Mystic Coalition. W dniach 22-25.02 grupa wystąpi kolejno w Krakowie, we Wrocławiu, w Gdańsku i w Warszawie! 

23 lutego fani metalu z Warszawy znajdą coś dla siebie na koncercie Frozen Soul, którzy zagrają w Hydrozagadce. W Gdańsku tego dnia w Wydziale Remontowym zagra Hostia, a w Lublinie Manbryne. 24 lutego w poznańskich 2Progach wystąpi zaś Persefone. 

A coś dla fanów lżejszej muzyki? Ależ proszę! 23 lutego w Drizzly Grizzly zagra zespół Błoto, tego dnia też na zaproszenie Winiary Bookings w Progresji zagrają Crystal Fighters, którzy rozgrzeją niejedną osobę swoją taneczną, uzależniającą muzyką. (AKTUALIZACJA - Crystal Fighters z powodu choroby wokalisty przyjadą do nas 6 października). Fani post punku będą się mogli pobawić natomiast na koncertach Pink Turns Blue. Zespół zagra 23.02 w Poznaniu Pod Minogą, 24.02 w Hydrozagadce w Warszawie, 25.02 w Drizzly Grizzly w Gdańsku. 


Gorąco będzie też w dniach 27-29 lutego nie tylko za sprawą 2 koncertów Depeche Mode w Altas Arenie w Łodzi, na które zaprasza Live Nation (szczegóły na www.livenation.pl). 29 lutego we wrocławskich Zaklętych Rewirach zagra SWANS. Grupa dzień później (ups, to już marzec) zagra też w Gdańsku w Starym Maneżu. Na oba koncerty zaprasza Winiary Bookings! Fource Poland poleca Waszej uwadze zaś występ orkiestry MEUTE, która 29.02 odwiedzi Kraków i Klub Studio, a 1 i 2 marca wystąpi kolejno w Gdańsku i w Warszawie. O tym więcej w kolejnym odcinku cyklu!!!

Czekają nas także gorące chwile w ramach polskich odsłon tras koncertowych Cryptopsy i EYES. Pierwszy z wymienionych zespołów odwiedzi w dniach 27-29 lutego kolejno Poznań, Warszawę i Kraków. Szczegóły znajdziecie na www.winiarybookings.pl. EYES w tych dniach przyjadą do nas na zaproszenie Knock Out Productions i wystąpią kolejno w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. 28 lutego w Krakowie zagra też Coldrain. Szczegóły także u Knock Out Productions. 

Co jeszcze? 

Swoją trasę po Polsce kontynuować będą WIJ i Narbo Dacal. Zespoły pod opieką Piranha Music odwiedzą 1 lutego Rzeszów, 2 lutego Lublin, 3 lutego Bielsko-Białą. Dwa tygodnie później zespoły zagrają kolejno 16.02 we Wrocławiu, 17.02 w Krakowie i 18.02 w Katowicach. 29.02 przyjadą zaś do Gdańska, by wystąpić w Drizzly Grizzly! 2 lutego w Wydziale Remontowym w Gdańsku zagra MULK

To na pewno nie wszystko. Nie od dziś wiadomo, że życiem tętnią i przy okazji zachęcają do odwiedzin ciekawymi wydarzeniami także mniejsze lokalne kluby jak poznański Pawilon, gdyńska Desdemona, gdański Wydział Remontowy, warszawskie BARdzo Bardzo i wiele innych punktów w mniejszych miastach. 

W trasę koncertową rusza też Zespół Sztylety. W towarzystwie grup Lochy i Smoki oraz Pure Bedlam zagrają 2 lutego w Opolu i 3 lutego w Katowicach, na koncertach 16.02 w Olsztynie i 17,02 w Bydgoszczy Pure Bedlam zastąpią WHOISWHO, a 23 lutego w Szczecinie i 24 lutego w Poznaniu wystąpią wraz z Meatballs.

Kolejny odcinek już bardzo niedługo, tym razem z zapowiedziami na marzec. Już teraz mogę Was zapewnić, że w kolejnym miesiącu będzie działo się jeszcze więcej!