wtorek, 3 stycznia 2023

Koncertowy początek roku - na co wybrać się w styczniu?

Początek roku zwykle kojarzył mi się ze stagnacją i powolnym wybudzaniem się muzyczno-koncertowego rynku ze świątecznego letargu. Tym razem jednak już w pierwszych tygodniach nowego roku sporo będzie się działo. Na które koncerty warto się wybrać? 

A.A.Williams, Gdańsk, Drizzly Grizzly


Najwięcej okazji do słuchania muzyki na żywo będą mieli fani cięższych i refleksyjnych brzmień, i to już bardzo niedługo.

W pierwszych dniach stycznia w minitrasę wyruszy Moriah Woods, która w połowie grudnia wydała swój trzeci album, "Human" (recenzja). Artystka zagra 6 stycznia w Żółtańcu, 7 stycznia w Lublinie w Fabryce Kultury Zgrzyt i dzień później, 8 stycznia w warszawskich Chmurach. Szczegóły tu: https://moriahwoodsmusic.com/shows oraz na profilu facebookowym artystki. 


7 stycznia w gdyńskim Klubie Desdemona zagra trio Dola, w towarzystwie formacji Próchno i VRNA. Szczegóły tu: https://www.facebook.com/events/1288565188727559/ To będzie gratka dla miłośników hałasu z nutą atmosferyczności skłaniającej do refleksji. 

Miłośnicy mocnych wrażeń powinni zapisać sobie w kalendarzu 9 stycznia. Wtedy w Krakowie przy Kamiennej 12 zagrają  Misthyrming, Kringa, Ritual Death i Nubivagant. Na koncerty zaprasza Left Hand Sounds!

Styczeń to także kontynuacja wspólnej trasy Dopelord i The Stubs.  12go stycznia zespoły odwiedzą Olsztyn (szczegóły), 13go stycznia zagrają w Elblągu (szczegóły), 14go w Gdańsku (szczegóły) i 15go w Płocku (szczegóły). 

 

Fantastyczne koncerty dla miłośników atmosferycznego metalu w nieoczywistej formie przygotował Soulstone Gathering. W ośmiokoncertową trasę wybierają się Sunnata, Mord'A'Stigmata i Entropia

Więcej o zespołach tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/10/wspolna-trasa-sunnaty-mordastigmata-i.html

UWAGA!!!

Ze względu na zamknięcie Klubu u Bazyla w Poznaniu zmianie uległy terminy koncertów w Poznaniu i Warszawie. Zespoły zagrają:  19.01 w poznańskim klubie Próżność 20.01. w Gdańsku w Drizzly Grizzly,  21.01 w warszawskiej Hydrozagadce. i 22.01 w NRD w Toruniu. 

Trasa będzie miała swoją kontynuację w lutym - wtedy odbędą się pozostałe 4 koncerty :)

Bilety znajdziecie tu: https://soulstonegathering.pl/


Końcówka stycznia będzie natomiast należała do zagranicznych gwiazd. 29 stycznia na Torwarze w Warszawie zagra legenda rocka progresywnego, Dream Theater. Na koncert zaprasza Winiary Bookings, podobnie jak na 2 koncerty wschodzących gwiazd emocjonalnego rocka, Palaye Royale, którzy zagrają 21 stycznia w Krakowie w Klubie Studio i 22 stycznia w warszawskim EXPO XXI. 31 stycznia przyjadą natomiast do warszawskiej Proximy legendarni punkowcy z Black Flag. 

Wrocławianie mogą za to wybrać się do Zaklętych Rewirów na koncert The Amity Affliction, którzy wystąpią 29 stycznia.

Szczegóły znajdziecie tu: https://winiarybookings.pl/wydarzeniaFantastyczne wieści na styczeń dla miłośników metalu ma też Knock Out Productions. Bardzo dużo będzie działo się w Warszawie. 16 stycznia w Progresji zagra Alestorm i Gloryhammer (12 stycznia też w Krakowie w Studiu), 23 stycznia do Stodoły przyjedzie formacja Trivium w towarzystwie Heaven Shall Burn. Dzień później, 24 stycznia, w tym samym miejscu zagrają Katatonia, Sólstafir i SOM. 26 stycznia do Hydrozagadki zawitają formacje Harakiri For The Sky, Schammasch i Groza. To gratka dla fanów metalowej atmosferyczności. Koncertowe szaleństwo fanom pląsów w rytmach rocka i country 30.01 zapewnią zaś Dropkick Murphys. 

Szczególnej uwadze polecam wydarzenia z 24 i 26 stycznia. Piszę o nich tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/08/katatonia-i-solstafir-na-wspolnym.html 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/12/harakiri-for-sky-schammasch-i-groza-na.html

Bilety na wszystkie koncerty Knock Out Productions znajdziecie tu: https://knockoutprod.net/pl/concert