poniedziałek, 2 stycznia 2023

Bydgoska SCHIZMA powraca z nowym albumem!

Po dwóch świetnie przyjętych EPkach i aż 13 latach przerwy od ostatniego długogrającego albumu, bydgoska SCHIZMA powraca z nowym wydawnictwem! "Upadek" ukaże się 17 lutego 2023 roku nakładem wydawnictwa Piranha Music.Ukazał się już singiel promujący wydawnictwo:


Za brzmienie odpowiedzialny jest Szymon Grodzki (Invent-Sound Studio), natomiast okładkę oraz całą oprawę graficzną wydawnictwa zaprojektował Tomasz Dzimira.

Zespół powstał w Bydgoszczy w 1990 roku i mimo wielu zmian w składzie działa aktywnie do dziś, mając na koncie kilka wydawnictw, które bez wątpienia można uznać za kamienie milowe polskiej sceny HC. Ich ostatni pełny album, "Whatever It Takes, Whatever It Wrecks", ukazał się w 2010 roku i był dla zespołu nowym otwarciem w odświeżonym składzie. Od tego czasu Schizma wydała jeszcze 2 świetnie przyjęte EPki "Dla Was" (2013) i "O Nas" (2017), na których powrócili do szczerych, zaangażowanych tekstów w języku polskim. "Upadek" to 12 nowych utworów będących naturalną kontynuacją dwóch wspomnianych EPek, jednak nie zabranie tu świeżych muzycznych patentów i nowej dawki frustracji na otaczający nas świat.


Album można zamawiać w preorderze:
https://www.piranha-music.com/