poniedziałek, 2 stycznia 2023

The Black Angels wystąpią w Warszawie!

The Black Angels przyjadą do Polski! Teksańscy przedstawiciele niezależnego rocka odwiedzą nas 10 lutego 2023 dać koncert w warszawskim klubie Niebo. To prawdziwa gratka dla fanów psychodelii i pokręconych brzmień. Na wydarzenie zaprasza Fource Poland. 

 
Ten progresywny skład w otwarty sposób inspiruje się twórczością The Velvet Underground, ale przyprawia swoją twórczość jeszcze większą ilością psychodelii, brudu i południowej duszności. Fani ciężkiego, powykręcanego grania z pewnością będą zachwyceni!

Zawiązani w 2004 roku The Black Angels niemal z miejsca stali się jednym z czołowych przedstawicieli sceny amerykańskiego, gitarowego południa, zyskując ogromne uznanie fanów na popularnym wtedy portalu MySpace. Ich debiutancki LP “Passover” był doceniony za wyjątkowe połączenie ciężkich aranżacji z melodycznością indie i poruszającymi tekstami. W dyskografii TBA nie ma w zasadzie słabych punktów, a wydany w 2017 roku “Death Song” z hitowymi singlami “Currency” czy “Life Song” wydaje się być dotychczasowym opus magnum zespołu. Twórczość The Black Angels powinna być również dobrze znana fanom dobrego kina i seriali, ponieważ po ich twórczość chętnie sięgali producenci popularnych dzieł, na czele z genialnym serialem “True Detective” czy filmem “Wyrok Śmierci”.

Klimat występu tej amerykańskiej grupy możecie poczuć oglądając zapis koncertu dla KEXP, który odbył się w The Triple Door w 2013 roku: Polski koncert The Black Angels odbędzie się w warszawskim klubie Niebo 10 lutego 2023 i będzie okazją do zaprezentowania nowych utworów. 

Bilety na to wydarzenie w cenie 105 zł są dostępne w regularnej sprzedaży od piątku, 16 września na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, eBilet.pl, Going.pl oraz stacjonarnie w Empikach.