wtorek, 9 maja 2023

Wyatt E, Sum of R i Hermopolis na wspólnym koncercie w Gdańsku

Macie ochotę na pokaźną dawkę doom'owych, ciężkich niczym walec brzmień i hipnotyzującej aury? Okazja, by tego doświadczyć już 17 maja w Gdańsku. Na jednej scenie w środowy wieczór zaprezentują się Wyatt E, Sum of R i Hermopolis.  Na koncert zapraszają No More Silence i Wydział Remontowy. 
 Wyatt E. [drone, oriental, doom metal] Belgia
 
Wyatt E. to projekt łączący w swojej twórczości muzykę drone oraz doom metal. Powołali go do życia dwaj muzycy .. Stephane Rondia oraz Sebastien von Landau. W roku 2015 duet zadebiutował epką "Mount Sinai / Aswan", która trafiła do sprzedaży wydana na kasecie magnetofonowej w nakładzie pięćdziesięciu egzemplarzy. Dwa lata później światło dzienne ujrzał pierwszy album studyjny Wyatt E. zatytułowany "Exile to Beyn Neharot". 

Obecnie Wyatt E. promuje swoją drugą płytę "āl b​ē​l​ū​ti d​ā​rû" ( więcej o płycie TU). Znalazły się na niej dwie kompozycje, które zmiksował Billy Anderson. W kwietniu tego roku swoją premierę będzie miał album koncertowy zatytułowany "Atonia" który został zarejestrowany na zeszłorocznym Roadburn Festiwal, ciekawostką może być fakt że w koncercie brali udział m.in. muzycy Five The Hierophant. 

Będzie to kolejna wizyta Wyatt E. w Gdańsku, ostatnio można ich było zobaczyć w zeszłym roku na wspólnej trasie z Messa . Więcej o tym koncercie tu: 
 

 
 
Sum Of R [drone, psychedelic, doom metal] Szwajcaria / Finlandia
 
Sum Of R powstał w 2008 roku z inicjatywy Reto Mädera (Ural Umbo, JeGong, RM74). Muzyka Sum Of R łączy w sobie wpływy drone metalu, ambientu, noise rocka a nawet post metalu. Zespół na swoim koncie ma epkę oraz cztery albumy studyjne, z których ostatni zatytułowany "Lahbryce", ukazał się 25go marca 2022 roku. Obecnie skład formacji uzupełniają Jukka Rämänen (Dark Buddha Rising, Hexvessel, Waste Of Space Orchestra, Dust Mountain) na perkusji oraz Marko Neuman (Dark Buddha Rising, Ural Umbo, Waste Of Space Orchestra, Convocation) na wokalu. Będzie to kolejna wizyta Sum Of R w Gdańsku, tym razem w nieco zmienionym składzie.
 
 
 


 
 
 
Hermopolis [psychedelic, stoner, doom metal] Polska
 
Aktualna inkarnacja zespołu przedstawia międzynarodową enklawę muzyków pochodzącą z bardzo zadymionych obszarów sztuki muzyczno-astralnej. Oprócz zapewnienia najlepszych doświadczeń sonicznych pewni też funkcję kształcącą, mając na celu otworzyć dla współczesnego społeczeństwa dostęp do swojej pamięci genetycznej. Każde możliwe połączenie kontekstowe z tym starożytnym Miastem, prastarą Wiedzą oraz ich Wpływem na teraźniejszość, prędzej czy później zaprowadzi do tego zespołu. Do zobaczenia po drugiej stronie!

Nieco więcej o muzyce grupy tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/03/muzyka-sprzed-4-tysiecy-lat-poznajcie.html


 

Bilety dostępne będą na miejscu w dniu koncertu. Szczegóły tu: https://www.facebook.com/events/179101131539002