sobota, 16 marca 2024

Koncerty Godspeed You! Black Emperor już za niespełna miesiąc!

To będą trzy niesamowite, pełne emocji wieczory! Godspeed You! Black Emperor  już za niespełna miesiąc zagrają w Polsce 3 koncerty - wystąpią w Warszawie, Gdańsku i Krakowie. Na koncerty zaprasza agencja Automatik!
Godspeed You! Black Emperor słyną z niezwykle intensywnych i długich koncertów, którym towarzyszą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów. Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy potęgę epickiej muzyki gitarowej, eklektyzm post-rocka, punkową bezkompromisowość, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z najróżniejszych zakątków dźwiękowego świata. 


Grupa wydała szereg albumów powszechnie uznawanych za redefinicję tego, czym może być muzyka protestu, w której długie instrumentalne kompozycje o ogromnym emocjonalnym ładunku i mocy służą jako ścieżki dźwiękowe alienacji i oporu. Pierwsze cztery wydawnictwa zespołu - zwłaszcza F#A#∞ (1997) i Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven (2000) - są uważane za klasyki swojej epoki. Legendarne występy GY!BE na żywo z towarzyszeniem wielu projektorów 16 mm emitujących kolaże nakładających się na siebie analogowych pętli filmowych i rolek, dodatkowo definiują estetyczną substancję, etos i mit tej grupy. GY!BE działają na własnych zasadach - przez ponad 25 lat istnienia opublikowali ledwie dwa oficjalne zdjęcia, nie nakręcili teledysku, udzielili niewielu wywiadów, nigdy nie mieli strony internetowej ani kont w mediach społecznościowych. Niewiele zespołów rockowych w XXI wieku było tak wytrwałych w dążeniu do tego, by ich twórczość mówiła sama za siebie.

 


 


Ich ostatni krążek „G_d's Pee AT STATE'S END!" wydany w 2021 uznany został za jeden z najlepszych w karierze grupy. Więcej o nim tu:

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/04/godspeed-you-black-emperor-g-ds-pee-at.html

Bilety są nadal dostępne tu: https://www.biletomat.pl/search/?q=godspeed

 

A tak było na koncercie w 2018 roku: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2018/04/godspeed-you-black-emperor-teatr.html