piątek, 15 marca 2024

NICK CAVE & THE BAD SEEDS na dwóch koncertach w Polsce!! Nowy album w sierpniu!!

Uwielbiany w naszym kraju Nick Cave powraca na dwa koncerty. Artysta, który niedawno ogłosił szczegóły nowego krążka „WILD GOD”, który ukaże się 30 sierpnia, przyjedzie w październiku do Łodzi i do Krakowa wraz z grupą The Bad Seeds. Na koncerty zaprasza Alter Art!

 


 
"Mam nadzieję, że album wywrze na słuchaczach taki sam wpływ, jaki wywarł na mnie" - mówi Cave. „Ta płyta wybucha z głośnika, a ja daję się jej porwać. To skomplikowany album, ale jest też głęboki i radośnie zaraźliwy. Nagrywając płytę nigdy nie mamy jakiegoś wielkiego planu.  Albumy odzwierciedlają raczej stan emocjonalny autorów i muzyków, którzy je zagrali. Słuchając nowych piosenek wydaje się, że jesteśmy szczęśliwi” - opowiada o swoim 18 albumie Nick Cave.

 W dziesięciu utworach zespół balansuje między konwencją a eksperymentem, kreując bogate w obrazy i emocje, poruszające duszę narracje. Są tu nawiązania do przeszłości, ale przede wszystkim potężny krok naprzód, ku nowemu i nieznanemu. 

 

Krążek został wyprodukowany przez Cave'a i Warrena Ellisa oraz zmiksowany przez Davida Fridmanna. Cave rozpoczął pisanie albumu w Nowy Rok 2023. Podczas sesji w Miraval w Prowansji i Soundtree w Londynie, Bad Seeds dodali swoją unikalną alchemię, z dodatkowym udziałem Colina Greenwooda (bas) i Luisa Almau (gitara nylonowa, gitara akustyczna).

Więcej o albumie tu:  https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2024/03/nowy-album-nick-cave-bad-seeds.html