czwartek, 7 marca 2024

Nowy album Nick Cave & The Bad Seeds

Mistrz Cave i grupa The Bad Seeds powracają w wielkim stylu. 30 sierpnia nakładem wytwórni Play It Again Sam (PIAS) ukaże się "Wild God" , osiemnasty album studyjny Nick Cave & The Bad Seeds. Poznaliśmy tytułowe nagranie z nadchodzącego wydawnictwa!


 "Mam nadzieję, że album wywrze na słuchaczach taki sam wpływ, jaki wywarł na mnie" - mówi Cave. „Ta płyta wybucha z głośnika, a ja daję się jej porwać. To skomplikowany album, ale jest też głęboki i radośnie zaraźliwy. Nagrywając płytę nigdy nie mamy jakiegoś wielkiego planu.  Albumy odzwierciedlają raczej stan emocjonalny autorów i muzyków, którzy je zagrali. Gdy słucham nowych piosenek wydaje mi się, że jesteśmy szczęśliwi” - dodaje. 

"Z tą płytą nie ma żartów. Podnosi na duchu. Porusza. Uwielbiam to" - mówi Cave

 W dziesięciu utworach zespół balansuje między tym, co sprawdzone, a nowymi pomysłami. Wyraźnie da się odczuć, że jest to album grupy, która cieszy się wspólnym czasem. Są tu momenty bardzo emocjonalne, poruszające duszę, sięgające ku przeszłości, ale przede wszystkim jest to wyraźny krok naprzód, ku dalszej ekscytującej drodze. 

Krążek został wyprodukowany przez Cave'a i Warrena Ellisa oraz zmiksowany przez Davida Fridmanna. Cave rozpoczął pisanie albumu w Nowy Rok 2023. Podczas sesji w Miraval w Prowansji i Soundtree w Londynie, Bad Seeds dodali swoją unikalną alchemię, z dodatkowym udziałem Colina Greenwooda (bas) i Luisa Almau (gitara nylonowa, gitara akustyczna).

Zespół Nick Cave & The Bad Seeds tworzą: Nick Cave, Thomas Wydler, Martyn Casey, Jim Sclavunos, Warren Ellis, George Vjestica