czwartek, 7 marca 2024

Inside Seaside 2024: Black Pumas gwiazdą festiwalu!

UWAGA fani alternatywy! Poznaliśmy drugiego headlinera tegorocznej edycji Inside Seaside! W listopadzie do Gdańska przyjadą BLACK PUMAS i będzie to pierwsza wizyta zespołu w Polsce. Zespół jest gwiazdą drugiego dnia festiwalu i zagra w przestrzeni Amber Expo 10 listopada! Line-up gdańskiego festiwalu poszerza się o kolejnych artystów. Do ogłoszonych już IDLES oraz RY X dołącza duet Black Pumas – reprezentanci psychodelicznego soulu z Austin w Teksasie, siedmiokrotnie nominowani do Nagrody Grammy i doceniani zarówno przez muzyczną prasę, jak i fanów.

Zespół tworzą Adrian Quesada oraz Eric Burton. Ich drogi połączyły się w 2018 roku i od tego czasu występują jako Black Pumas – a nawiązanie do nazwy organizacji, która w latach 60. i 70. XX wieku walczyła o prawa czarnej mniejszości w USA, nie jest przypadkiem. Swoim brzmieniem teksańskie Czarne Pantery nawiązują do tego okresu, mocno zakorzeniając się w soulu i R&B, mieszając je z odrobiną psychodelii i rocka. Ich debiutancki album ujrzał światło dzienne w 2019, i jeszcze w tym samym roku otrzymał nominację do Nagród Grammy w kategorii Best New Artist. Za tą pojawiły się kolejne, a łącznie było ich siedem, w tym tegoroczna dla najlepszego występu rockowego. Zespół ma na swoim koncie dwa studyjne krążki – wspomniany debiut “Black Pumas” oraz wydany w październiku 2023 “Chronicles of a Diamond”.

 Koncert Black Pumas na Inside Seaside to ukłon w stronę wszystkich miłośników muzyki łączącej alternatywne R&B z rockiem i emocjonalnością ukrytą w wokalu i tekstach. Duet dołącza do dwóch poprzednio już ogłoszonych gwiazd gdańskiego festiwalu, brytyjskiego zespołu IDLES oraz australijskiego wokalisty i producenta, RY X. Druga edycja festiwalu odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. W 2023 to dwudniowe święto muzyki z udziałem zagranicznych i polskich artystów okazało się ogromnym sukcesem frekwencyjnym i artystycznym – na festiwalu bawiło się ponad 12 tysięcy osób , wypełniając lukę wydarzeń muzycznych organizowanych jesienią. W ciągu doby wyprzedały się bilety w puli Early Birds na tegoroczną edycję!


Więcej informacji na stronie festiwalu: https://insideseaside.pl/black-pumas-headlinerem-drugiego-dnia-inside-seaside/

Obecnie w sprzedaży dostępne są bilety:

    449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – od 1 marca do 31 sierpnia
    499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

Bilety: https://www.eventim.pl/eventseries/inside-seaside-festival-2024-3527225/

 

  UWAGA! Karnet na Inside Seaside ze zniżką dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca

Podobnie jak w poprzednim roku, posiadacze i posiadaczki Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 10% na bilety na Inside Seaside. Szczegóły dostępne są po zalogowaniu się na konto w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca: https://jestemzgdanska.pl/n-partnerzy.qbpage

Organizatorem Inside Seaside są Live oraz Radio 357.
Miasto Gospodarz: Gdańsk.
Partnerami festiwalu są AmberExpo i Eventim.