wtorek, 5 września 2023

A.A. Williams, Kalandra i Lys Morke na wspólnej trasie koncertowej!

Trzy wspaniałe dziewczyny na wspólnej trasie? Zdecydowanie tak! Brytyjska wschodząca gwiazda melancholijnego post-metalu A.A. Williams oraz balansująca między art-popem, a art-rockiem Kalandra zagrają trzy współheadlinerskie koncerty w Polsce! Ich suportem będzie ambientowo-elektroniczna hiszpańska artystka Lys Morke. Na koncerty w Poznaniu, Warszawie i Krakowie zaprasza Knock Out Productions. 

 
A.A. WILLIAMS (Anglia) post-metal, alt-metal:
 
 
“Ludzie są pełni uczuć” – przekonywała A.A. Williams w jednym z wywiadów i trafiła w sedno, bo jej twórczość to książkowe odzwierciedlenie tej myśli. Angielska singer-songwriterka tworzy utwory bogate w najróżniejsze stany emocjonalne – od dołu przez zwątpienia aż po delikatną iskrę nadziei. Duża liczba kotłujących się w głowie myśli została otoczona rozległą gamą wpływów. Williams nie musi kurczowo walczyć o stabilność stylistyczną, bo tu istotniejszy jest nastrój, a nie szufladki. Dlatego też wychwycicie u niej post-metal, shoegaze’ujące gitarowe rozlewiska, odrobinę mrocznego popu, a gdzieniegdzie nawet ambient. Składa się to w mieszankę gotową do zawładnięcia każdym słuchaczem, niezależnie od preferencji.
 
 

 
 Jeśli macie wątpliwości, czy warto się wybrać, zajrzyjcie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/12/aawilliams-karin-park-gdansk-drizzly.html#more
 
 
 
 
oraz tych artykułów: 
 
 
 
 
 
 

 


KALANDRA (Norwegia) art-pop, art-rock:
 
 
Twórczość Kalandry jest eteryczna, momentami nawet wyciszona i bardzo wysmakowana na poziomie aranżacyjnym, ale spokojnie, to nie żadne tam kołysanki. Tutaj napięcie jest niezmiennie wysokie, a minimalistyczna aura dookoła muzyki tylko potęguje niepokój w pakiecie z dojmującą emocjonalnością. Ta art-popowa i art-rockowa mgiełka często wpada także w okolice nordyckiego folku, a cały ten galimatias w ryzach utrzymuje głos urzekającej Katrine Stenbekk. Usłyszycie jej śpiew i z miejsca przepadniecie.
 

 

Więcej o twórczości Kalandry tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2020/11/kalandra-line-23102020.html

 


LYS MORKE (Hiszpania) ambient, post-rock:
 
 
Irene Talló oddycha sztuką. Jest graficzką, gra na skrzypcach, gitarze i nie tylko… Wszystkie te elementy składają się na jej solowy projekt, Lys Morke, który sama opisuje jako sposób na poukładanie własnych emocji. Jest ich wiele, czego dowodzą choćby fenomenalne covery – od Deftones aż po Opeth. W każdym z nich artystka wręcz wylewa swoją duszę i pokazuje siebie, nikogo nie udaje. To duża rzecz.
 Bilety znajdziecie tu: 

https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
https://ebilet.pl