wtorek, 19 października 2021

A.A. Williams - Arco EP (15.10.2021)

A.A. Williams - Arco EP

Delikatność, maksimum wrażeń wyrażonych poprzez minimalistyczne środki i sto procent emocji w każdej zagranej i zaśpiewanej minucie - taka jest A.A. Williams. Wokalistka bardzo produktywnie wykorzystała pandemiczny czas, wydobywając ze swoich kompozycji maksimum artyzmu. Pół roku po przepięknej płycie "Songs From Isolation" postanowiła podzielić się nową odsłoną swojej debiutanckiej EPki, którą zaprezentowała w orkiestrowej aranżacji.

 

Pewnie niektórzy z was po przeczytaniu wstępu zastanawiają się po co pisać znów o czymś, co już było. I słusznie, jest przecież tyle nowej muzyki. Tym razem jednak mamy do czynienia z artystką wyjątkową, która w każdy dźwięk i pomysł wkłada maksimum emocji i która posiada niezwykłą zdolność wydobywania głębi i jeszcze większych pokładów muzycznej magii z kompozycji, które teoretycznie już swoją niezwykłość ujawniły. 

Krótko pisząc cztery debiutanckie utwory A. są tak dobre, że można je prezentować w różnych aranżacjach, a i tak zabrzmią świeżo. Williams obdarzona jest pięknym, głębokim głosem, który świetnie współbrzmi zarówno z fortepianem, gitarą akustyczną, mrocznymi metalowymi brzmieniami jak i orkiestrą.

Artystka ukończyła szkołę muzyczną i jest multiinstrumentalistką. Zamiłowanie do neoklasycznego stylu wykorzystała tworząc "Arco", które zaaranżowała samodzielnie. Pozbyła się z aranży gitar i perkusji, pozostawiając jedynie swój głos i oddając interpretację muzyczną sekcji smyczkowej, z którą pracowała w studiu. W ten sposób wydobyła jeszcze większą autentyczność, szczerość i emocjonalność z i tak już bardzo wzruszających kompozycji. "Control", "Cold", "Terrible Friends" i "Belong" zabrzmiały nieprawdopodobnie pięknie.

Ta EPka chwyci za serce każdego wrażliwego słuchacza, niezależnie od codziennych preferencji. Najpiękniej zabrzmi po zmierzchu, w ciemności, gdy ucichną codzienne sprawy. To kwintesencja artystycznej wrażliwości i jeszcze jeden dowód na to, że A.A. Williams należy się zdecydowanie większe uznanie i szacunek.

85% (kilka oczek w dół jedynie za to, że trwa tak krótko)

Posłuchaj EPki: A.A.Williams - Arco