wtorek, 5 września 2023

Zespół Sztylety wraca z nową muzyką

Trzy lata to w świecie muzyki wieczność, ale tak długi odstęp między debiutem Sztyletów, a „Tak będzie lepiej” wpływa wyłącznie na korzyść zespołu. Gdańsko-warszawska załoga przeszła długą drogę, aby z lokalnej ciekawostki stopniowo przeistoczyć się w dobrze kojarzony skład w polskim alternatywnym podziemiu.  Nowy album zespołu ukaże się 13 października nakładem niezależnego wydawnictwa Piranha Music i właśnie poznaliśmy jego zapowiedź. 
 

"Blask" to hałaśliwy, nieco zbuntowany i bardzo melodyjny gitarowy konkret. Mocna i bezpośrednia ma być cała płyta zespołu. W ich kotle gotuje się wiele składników – slackerskie emo, noise rock, indie rock, a nawet metal i ani na moment ta stylistyczna plątanina nie kończy się chaosem. Brakuje wam muzyki niezależnej, która równocześnie pogłaszcze i sprzeda sierpa? Bez obaw, Sztylety AD 2023 spełniają oba kryteria.

A jeśli chcecie przekonać się, jak ta muzyka sprawdzi się na żywo, wpadnijcie pod koniec roku na koncerty. Sztylety zagrają w Trójmieście dwukrotnie - w listopadzie podczas festiwalu Inside Seaside, dokładnie w sobotę 11.11 (szczegóły tu: https://insideseaside.pl/), a także 8 grudnia w Drizzly Grizzly w Gdańsku i dzień później w Toruniu w NRD u boku grupy Schizma :).