wtorek, 5 września 2023

Jest drugi singiel z "The Harmony Codex" !

 Jak powiedział tak zrobił. Tuż po północy brytyjskiego czasu do sieci trafił drugi utwór z nadchodzącego albumu Stevena Wilsona. Artysta dotrzymał słowa także w kontekście stylistyki kompozycji - to zdecydowanie inny utwór niż ujawniony w ubiegły wtorek "Economies Of Scale". "Impossible Tightrope" to ponad dziesięciominutowa kompozycja, w której dominuje improwizacja. 


 

Jazz, rock progresywny, a może wolna, otwarta forma, która może przybierać dowolny kształt w zależności od nastroju? Nowy utwór Stevena Wilsona to opowieść bez granic, sięgająca tego, co niemożliwe. To czysta improwizacja, pełna zmian tempa i zaskoczeń. Łączy inspiracje muzyką klasyczną, jazzowym luzem i ambientową przestrzennością. Wokal jest tu jedynie dodatkiem do fenomenalnych partii instrumentalnych. 

Choć jest to odmienny utwór od ujawnionego przed tygodniem "Economies Of Scale", jest nieodłączną częścią spójnej całości, której podłoże fabularne to opowieść z pogranicza jawy i snu, którą możecie przeczytać w biografii artysty autorstwa Micka Walla.Tym razem w nagraniach wspomogli artystę goście - Adam Holzmann, Theo Travis, David Kollar, Nate Woods, Ben Coleman, Lee Harris i Niko Tsonev.

"The Harmony Codex" ukaże się  29 września 2023 roku nakładem Steven Wilson Productions Ltd., będącej częścią Virgin Music Group.

Jeśli jesteście ciekawi, co wydarzy się dalej, sprawdzajcie tę stronę: https://theharmonycodex.com/