środa, 14 czerwca 2023

Summer Dying Loud 2023: Messa i E-L-R dołączają do składu!

 Już coraz bliżej finału ogłoszeń tegorocznej edycji Summer Dying Loud! Dziś kolejne dwa strzały, dzięki którym festiwalowy lineup stał się jeszcze bardziej zróżnicowany i bogaty. Do składu dołączają Messa i E-L-R, Oba zespoły zagrają 7 września - Messa na scenie głównej, E-L-R w Krypcie. Zadowoleni? Ja nie mogę się już doczekać tych występów! 
MESSA to obecnie jedna z najbardziej ciekawych kapel z Włoch, która przebojem wdarła się w lineupy alternatywnych festiwali. Na koncie trzy płyty i tegoroczna koncertówka z Roadburn. Organizatorzy mieli w planach zaprosić Messę już w 2020 roku ale z uwagi na pandemię wszystko legło w gruzach.
Przez te kilka lat zespół urósł, urosła też jego polska publiczność, która regularnie stawia się na kolejnych klubowych aktach. To będzie niezapomniany koncert, podobnie jak występ grupy na tegorocznej edycji Desertfestu w Berlinie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/05/desertfest-berlin-day-2-mantar-messa.html
 
 
Na szwjacarskie E-L-R organizatorzy natknęli się podczas warszawskiego koncertu z Amenra kilka lat temu. Ciężko było nazwać to jednoznacznie koncertem, to był jakiś wiedźmi rytuał ubrany w niepokojące post metalowe dźwięki. Od razu widać było, że zespół porusza się w ramach bardzo precyzyjnego konceptu, który wymaga odpowiedniej oprawy wizualnej by całościowo stworzyć niezwykły spektakl przenikający do cna czarne serduszka.
Bilety niezmiennie pod adresem ebilet.pl/summerdyingloud