wtorek, 16 maja 2023

Koncerty 2023: Szaleństwo czerwcowej nocy i Mystic Festival!

Wiosna w pełni, długie dni, rok prawie na półmetku, wakacje coraz bliżej, a to oznacza, że czas powoli przyjrzeć się temu, co czeka nas w kolejnym miesiącu. Czerwiec będzie równie szalonym miesiącem, co maj. W związku z tym, że wydarzeń jest tak dużo, tym razem nieco wcześniejsza lista, abyście mogli wszystko dokładnie zaplanować.  Co? Gdzie? Kiedy? - zwięzły i bardzo subiektywny przewodnik poniżej.

 


 

Czerwcowe koncertowe wojaże warto rozpocząć od wizyty w Warszawie. W dniach 2-3 czerwca na Służewcu odbędzie się Orange Warsaw Festival. To propozycja dla fanów popu, a na festiwalu między innymi Ellie Goulding, The 1975, Alina Pash i Sam Smith. 4 dnia miesiąca w Progresji zaprezentuje się fantastyczne jazzowe trio GoGo Penguin. Na koncert zaprasza Winiary Bookings (www.winiarybookings.pl). Dzień później w tym miejscu wystąpi Evanescence. Pamiętacie "Bring Me To Life" i wyjątkowy wokal Amy Lee? No właśnie... Szczegóły na stronie i profilach Mystic Coalition. 

5 czerwca to dzień wielkiego powrotu Metal Hammer Festival. Headlinerem tegorocznej edycji jest Pantera. Obok legendarnej grupy w łódzkiej Atlas Arenie wystąpią: Hatebreed, Crowbar, Illusion, Flapjack i inni. Zaprasza Metal Mind Productions. Sporo fanów metalu wybiera się też Mystic Festival, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Stoczni Gdańskiej. Wystąpią między innymi Ghost, Danzig, Gojira, Behemoth, Meshuggah, Sleep Token, Watain, Carpathian Forest, Electric Wizard, The Hellacopters i wielu wielu innych, łącznie około 90 zespołów. Więcej o artystach z tegorocznej edycji na tej stronie, w tym kilka fajnych wywiadów, a wszystkie potrzebne festiwalowe informacje na www.mysticfestival.pl

7 czerwca będzie działo się naprawdę dużo - tego dnia w Krakowie zagra Incubus, w Klubie Studio, a w Warszawie Escape The Fate. Na oba wydarzenia zaprasza Knock Out Productions. Bilety: www.knockoutprod.net

 5 i 6 czerwca w Stodole w Warszawie zagrają Death Grips. Zaprasza Live Nation. 6 czerwca w Progresji na Letniej Scenie wystąpi punkowa legenda, Rancid. Zaprasza Winiary Bookings. 6 i 7 czerwca najpierw w Studiu w Krakowie, a dzień później w Warszawie w Stodole wystąpi Interpol. Zaprasza Alter Art. 

Potrzebujecie ochłonięcia? A gdzie tam! 8 czerwca w Poznaniu wystąpi Altin Gun! To propozycja dla fanów nieoczywistych gatunkowych wycieczek z folkowym zacięciem. 9 czerwca w Warszawie zagra Infected Rain z fenomenalną Leną Scissorhands na wokalu (mołdawska grupa wróci do nas w sierpniu na kolejne 3 koncerty, szczegóły tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/03/infected-rain-na-4-koncertach-w-polsce.html#more. 8 czerwca startuje też festiwal Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Potrwa do 11 czerwca. Tego dnia do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wpada natomiast fantastyczna wokalistka Imany. Szczegóły na www.followthestep.com


 

12 czerwca w B90 zaprezentują się Three Days Grace. Więcej o koncercie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/03/three-days-grace-zagraja-w-gdansku.html Zaprasza Knock Out Productions. Tego dnia w w Warszawie w Progresji zaprezentuje się The War On Drugs, a w Krakowie zagra British Lion, zespół Steve'a Harrisa z Iron Maiden. A jeśli już o legendzie metalu mowa to dwa krakowskie koncerty w Tauron Arenie odbędą się 13 i 14 czerwca. 

12, 13 i 14 czerwca odpowiednio w Krakowie, w Warszawie w Hydrozagadce i w Gdańsku w Drizzly Grizzly zagra Ant-Flag. To gratka dla miłośników odschoolowego punk rocka! Fani nieoczywistej elektroniki będą mieli czego słuchać w dniach 15-17 czerwca. Wtedy na 3 koncerty przyjedzie do nas trio Son Lux w towarzystwie wspaniałej wokalistki Anny B. Savage. Na koncerty zaprasza Fource Poland. Son Lux i Anna zagrają 15 czerwca w Warszawie w Stodole, 16 czerwca w Gdańsku w B90 i 17 czerwca w Kwadracie w Krakowie. 

 


 

Co dalej? 19 i 20 czerwca odpowiednio w Warszawie w Proximie i w Poznaniu w Tamie wystąpi Kevin Morby. 21.06 w Warszawie w Hydrozagadce i 22.06 w Poznaniu w Tamie zaprezentują się Butcher Babies. 24.06 do Krakowa przyjedzie Kevin Morby. Na wszystkie wydarzenia zaprasza Winiary Bookings. 

21.06 w Warszawie zagrają Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop i The Mars Volta.  Oczywiście na Stadionie Narodowym!

21.06 w Krakowie przy Kamiennej 12 i 22.06 w Warszawie w Hydrozagadce zaprezentuje się portugalska Gaerea w towarzystwie Praise The Plague. Szczegóły tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/04/nadchodzi-undying-mirage-tour-gaerea-na.html

24.06 w Warszawie w Progresji odbędzie się zaś Frozen Sun Festival, którego gwiazdami są Jelonek, Batushka i Unearth. 

Końcówka miesiąca to intensywne szaleństwo zimnofalowe w Drizzly Grizzly w Gdańsku. Tu 25.06 zagra Dance With The Dead. 25 czerwca natomiast w Progresji w Warszawie, na Letniej Scenie wystąpi jeden z najważniejszych indie rockowych zespołów ostatnich dziesięcioleci - Foals. Na koncert zaprasza Charm Music. 

26 i 27.06 w Warszawie w Niebie i w Poznaniu w Tamie zagrają Built To Spill. Zaprasza Winiary Bookings. 27.06 w Hydrozagadce wystąpią natomiast Dead Poet Society. Na pierwszy polski koncert tej grupy zaprasza Fource Poland. 


28.06 w Warszawie i dzień później w Poznaniu zagrają Spectral Wound, a 30.06 w Progresji miesiąc zamknie koncert grupy Asking Alexandria. Zaprasza Winiary Bookings. To wszystko? Oj nie...

27 i 28.06 na Stadionie Narodowym wystąpi Beyonce. Na przełomie czerwca i lipca tradycyjnie na Lotnisku Kosakowo odbędzie się największy w Polsce festiwal. Kogo w tym roku zaprosili organizatorzy Open'er Festival? W Gdyni zaprezentują się między innymi Arctic Monkeys, Queens Of The Stone Age (przyjadą z nową płytą!), Lizzo, Sza, Kendrick Lamar czy Lil Nas X. Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów! 

A co czeka nas później? Między innymi koncerty Megadeth, Bena Howarda, Tash Sultany i Lisy Gerrard. Wypatrujcie szczegółów już niebawem :) Do zobaczenia na koncertowym szlaku!