poniedziałek, 3 kwietnia 2023

“The Undying Mirage Tour" - GAEREA zagra w Krakowie i w Warszawie !

Mrok, niepokój i niepodrabialny klimat - portugalska Gaerea powraca do Polski na dwa koncerty, w ramach The Undying Mirage Tour. Grupa wystąpi 21 czerwca w krakowskiej hali Kamienna 12 i dzień później, 22 czerwca w warszawskiej Hydrozagadce. Blackmetalowcom z Porto towarzyszyć będzie blackened sludge’owo/doomowe Praise the Plague. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions. Gaerea ekspresowo przedostała się do czarnych serc fanów black metalu. Szereg koncertów oraz świetnie przyjęte ubiegłoroczne “Mirage” zbudowały wyjątkowo silną pozycję grupy i chyba nic jej nie zminimalizuje. To ekstrema, ale hymniczna, zagrana z rozmachem, co zobaczycie 21 czerwca w Krakowie i 22 czerwca Warszawie. Towarzyszyć im będzie Praise the Plague, promujący album “The Obsidian Gate”, wydany w 2021 r.


GAEREA (Portugalia) black metal:

Zasłynięcie w blackmetalowym światku to dziś duże wyzwanie. Nurt jest eksploatowany od góry do dołu, a młode nazwy wyrastają jak grzyby po deszczu. Potrzeba wiele pracy, by znaleźć w tym gąszczu kapel własne poletko. Gaerea podołała, ponieważ ma za sobą enigmatyczno-niepokojący wizerunek, ale przede wszystkim ułożoną w punkt prezencję koncertową i świetne numery. Black metal Portugalczyków - intensywny, emanujący duchowym natchnieniem - to misterna, acz imponująca konstrukcja, bo pełna dramaturgii, szlachetnej melodyki, a nawet, co nie jest tak oczywiste w tym nurcie, chwytliwości. Grupa rośnie i rośnie, już teraz zdradzając wielkie ambicje. Konfrontacja na żywo potwierdzi wam, że całkiem słusznie. 


 

Zespół ma na koncie trzy fantastyczne płyty. O drugiej z nich, Limbo piszę tu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2020/10/gaerea-limbo-24072020.html


Więcej o najnowszym albumie, ubiegłorocznym Mirage możecie dowiedzieć się natomiast z wywiadu: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/09/gaerea-ekstremalna-muzyka-nie-powinna.html

A jeśli wciąż nie jesteście pewni, czy warto się wybrać na te koncerty, zajrzyjcie do relacji z występu grupy w Poznaniu, u boku Gaahl's Wyrd: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/10/gaahls-wyrd-saor-gaerea-poznan-u-bazyla.html
PRAISE THE PLAGUE (Niemcy) blackened sludge, doom metal:

Gatunkowe umiejscowienie Praise the Plague nie jest prostą rzeczą. Na poziomie przekazywanych treści czy podejścia do brzmienia są zespołem blackmetalowym, ale w kwestii motoryki czy sporej części riffów można przypisać im nadrzędne cechy sludge/doom metalu. Ta przepełniona czernią i nieskończonym mrokiem recepta z pewnością działa jak w zegarku. Jest w tym zaduma, jest rozpacz, jest świat walący się w posadach. Tak to się właśnie robi.

Najnowszej płyty zespołu możecie posłuchać tu:

 


Szczegóły: 

Kiedy: 21 czerwca (środa) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 22 czerwca (czwartek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions


Bilety na koncert są już dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT 
(bilety kolekcjonerskie)