środa, 5 kwietnia 2023

Soundedit '23: The Sisters Of Mercy gwiazdą imprezy

Poznaliśmy pierwszą gwiazdę tegorocznej jubileuszowej, regularnej odsłony Festiwalu Soundedit. 11 listopada w łódzkiej Wytwórni zaprezentują się uwielbiani przez polskich fanów The Sisters Of Mercy! Szykuje się piękne święto mroku. Jeśli istnieją zespoły, o których można pisać: „legendarne", „kultowe" lub których „przedstawiać nie trzeba", to The Sisters of Mercy z pewnością jest wśród nich. Powstali w 1980 r. w Leeds w Wielkiej Brytanii i prawdopodobnie słyszał o nich każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z mroczną i taneczną muzyką. 
 

 

Założycielami zespołu byli: Andrew Eldritch oraz Gary Marx, ich motywacja była prosta jak gitarowy riff – chcieli usłyszeć siebie w radiu. Nazwę zespołu zaczerpnęli od piosenki Leonarda Cohena „Sisters of Mercy". Do dziś zespół nagrał trzy albumy: „First and Last and Always" (1985 r.), „Floodland" (1987 r.) oraz „Vision Thing" (1990 r.). Każdy z nich prezentuje odmienny styl muzyczny, każdy został nagrany w innym składzie. Jest jednak wspólny mianownik - w realizacji płyt zawsze uczestniczą Eldritch i automat perkusyjny – słynny Dr Avalanche.

Począwszy od lat 90. zespół wydaje kompilacje lub wznowienia swoich płyt, skupiając się przede wszystkim na koncertach. Jednocześnie Eldritch daje fanom nadzieję na nowy album.
Zespół The Sisters of Mercy wystąpi 11 listopada 2023 r. (sobota) w klubie Wytwórnia (ul. Łakowa 29, Łódź). 
 
Bilety w cenie 149 zł dostępne są w kasie Wytwórni oraz na stronach: Bilety24.pl, Goingapp.pl, Empik.com, Ticketmaster.pl i Wytwornia.pl