poniedziałek, 3 kwietnia 2023

Summer Dying Loud 2023: And Oceans, Seth i Attic dołączają do składu!

W sobotę 1 kwietnia do składu czternastej edycji Summer Dying Loud Festival dołączyły trzy zespoły. W dniach 7 - 9 września 2023 w Aleksandrowie Łódzkim wystąpią And Oceans, Seth i Attic. Spokojnie, to nie Prima Aprilis, to dzieje się naprawdę!Finowie z And Oceans grają niebanalny, melodyjny black metal, w którym rozbrzmiewają echa industrialne. W nowej odsłonie, począwszy od 2019 roku, pod skrzydłami Season of Mist, serwują nam jeszcze bardziej ambitny materiał. Ich najnowsze dzieło ”As in Gardens, so in Tombs”, wydane na początku tego roku to świetna płyta, na której muzykom udało się znaleźć idealny balans między melodyjnym black metalem i progresywną przestrzenią,  ewoluując w nieodkryte dotąd rejony muzycznej ekspresji. Będzie to jedyny koncert formacji w tym roku w Polsce, a co za tym idzie jedyna okazja by przekonać się jak nowy materiał sprawdza się w wersji koncertowej. Albumu możecie posłuchać tu: 


 

Niemiecki Attic od 10 lat wojuje swoim heavy metalem po światowych scenach, a z każdej takiej potyczki wychodzi zwycięsko! Klasyczny heavy metal pławi się tu w oparach okultyzmu i horroru niczym u Kinga Diamonda. Z resztą to porównanie zawsze pojawia się w recenzjach, głównie ze względu na to co z głosem wyprawia wokalista Meister Cagliostro. Zespół ma na koncie dwa albumy, z których ostatni, wydany w 2017 roku to koncepcyjna opowieść, która ponownie kojarzy się z najlepszym okresem w historii heavy metalu. Attic zmierza jednak nieco dalej niż protoplaści gatunku, a w muzyce pojawiają się subtelne wycieczki w kierunku black metalu. Zespół niewątpliwie stawia na spójne show, dlatego spodziewajcie się scenografii niczym z klasycznego horroru i wiekopomnego metalowego doświadczenia!

 

Seth to jeden z najbardziej uznanych francuskich zespołów black metalowych, który powstał jeszcze w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ich pierwszy album z 1998 roku “Les blessures de l'âme” uważany jest wręcz za kamień milowy francuskiego black metalu. Seth w kolejnych latach osiągnął, jak by tego nie ująć - sukces komercyjny, zyskując olbrzymie rzesze fanów. Ostatni album grupy “La morsure du Christ”, wydany w 2021 roku, po ośmiu latach wydawniczej posuchy, pozytywnie zaskoczył zarówno tych nowo-zdobytych fanów jak i tych wzdychających do “starych czasów”. Bezkompromisowy, nawiązujący do początków istnienia grupy, ale w pełni dojrzały, czerpiący w pełni z black metalowej spuścizny zespołu.Jak wspomnieli organizatorzy, do line upu dołączy jeszcze 11 zespołów, w tym headliner, których poznamy już niebawem. Bądźcie czujni!

6 kwietnia do sprzedaży trafią bilety jednodniowe. Będą dostępne pod tym samym linkiem, pod którym możecie kupić bilety na 3 festiwalowe dni: ebilet.pl/summerdyingloud

Wszystkich ogłoszonych dotąd artystów znajdziecie tu: https://summerdyingloud.pl/