wtorek, 16 maja 2023

Nadchodzi ósma edycja Music Is The Weapon!

Uwaga miłośnicy muzycznych zaskoczeń! Jeśli będziecie w ostatni weekend maja w Trójmieście lub okolicach, warto wybrać się do mieszczącej się na gdańskiej Zaspie siedziby GAKu. W Plamie, pośród zaspiańskich bloków w sobotę 27 maja odbędzie się ósma edycja festiwalu Music Is The Weapon! To wydarzenie dla fanów tego, co nieoczywiste. Festiwal, którym od lat opiekuje się wszechstronny i otwarty na różne brzmienia Bartosz "Boro" Borowski na przestrzeni lat odbywał się już w wielu miejscach i wielu wersjach - w gdyńskich klubach Ucho i Desdemona, w gdańskim klubie Ziemia, czy objazdowo w całej Polsce. W ramach wydarzenia prezentowali się  zarówno muzycy z Trójmiasta, jak i z Europy, Australii czy USA. 

Tegoroczna edycja będzie bardziej kameralna i jak podkreśla kurator wydarzenia, oddaje jego postrzeganie post pandemicznego świata muzycznego. "Mainstreamowe kapele, poza krótkim kryzysem, wróciły na swoje miejsce i dla nich to tylko złe wspomnienie, natomiast muzycy mniej znani, zajmujący się sztuką trudną czy awangardową, niestety szukają sobie na nowo miejsca w rzeczywistości, która im go nie oferuje. Pomyślałem więc, że ósma edycja festu będzie dedykowana właśnie tym, których sztuka jest piękna, a którzy rzadko kiedy mają okazję zagrać dla większej publiczności." - podkreśla Boro, który na tej edycji festiwalu również wystąpi. 

Plama od dawna w swoje progi zaprasza tych mniej znanych, za to bardzo oryginalnych artystów,  od lat dźwigając na swych barkach kulturę odważną i awangardową. Festiwal odbędzie się we wszystkich salach tej pięknej przestrzeni. Kto zagra w tym roku?


B3-33

To solowy projekt Bartosza Boro Borowskiego, w ramach którego artysta eksperymentuje z brzmieniem gitary i efektami, budując niepokojące i wciągające muzyczne pejzaże.

Więcej o płycie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/09/b3-33-no-hope-no-future-ballads-poems.html

Tu natomiast kilka słów o koncertach: 

solo w Desdemonie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/09/b3-33-gdynia-desdemona-28092021-galeria.html

u boku Big Brave: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/04/big-brave-aicher-b3-33-poznan-dom.htmlKosmia 

Kosmia to kobieca energia, intymność, wolność. To improwizacja na cztery głosy - rzecz bardzo kameralna, subtelna, ulotna. W skład zespołu wchodzą Joanna Kucharska, Aleksandra Joryn, Paulina Potakowska oraz Dagmara Cichocka. Dziewczyny zarejestrowały swoją pierwszą sesję nagraniową, którą możecie zobaczyć poniżej. Przed publicznością wystąpią w tym składzie po raz pierwszy właśnie na festiwalu! 

 Żmija

 To projekt Michała Gosa i Kuby Świątka, oparty na improwizacji, muzycznym dryfowaniu. To wyjątkowe doznanie, którego można doświadczyć wyłącznie w koncertowej odsłonie, jak tu:

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/02/zmija-gak-plama-16022023-galeria-zdjec.html 


Tomek Gadecki Solo

To jeden z najlepszych saksofonistów, jeden z najwspanialszych improwizatorów i twórca o ogromnej muzycznej wyobraźni. Współtworzył Lonker See, a teraz zaprezentuje solowy set. Jak będzie? Przekonajcie się na żywo! 


Dule Tree

Cios prosto w twarz, wściekłość, bezkompromisowy przekaz - nikt nie gra tak, jak ten duet. Dule Tree kumulują w swojej twórczości całe zło tego świata, przekształcając je w czystą, pozytywną energię. Ze względu na formę swoich występów Panowie zamykają wszystkie koncerty na których grają, bo ciężko po nich przyjąć jeszcze jakąś muzykę. Tak będzie i tym razem. :)

W Desdemonie było tak: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/12/zaden-czowiek-nie-jest-nielegalny-lynes.html#more 


 

Pipi Ya Jeli

Tańce, pozytywna energia, fajne przesłanie. Ten zespół otacza zdecydowanie ciepła, słoneczna aura. Dopiero zaczynają swoją drogę i nagrywają pierwszy materiał. Więcej o nich tu: https://www.facebook.com/pipiyajeli

 

Bilety:
50 zł - karnet na wszystkie koncerty. Ilość miejsc ograniczona. Bilety dostępne tu: https://tiny.pl/wbpzw
40 zł - bilet tylko na wydarzenia w sali teatralnej - dostępne w kasie w dniu wydarzenia


Jak dojechać do Plamy?
 
 Plama mieści się przy ul. Pilotów 11 na osiedlu Zaspa Młyniec.

Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej:
- SKM (6 min pieszo od Plamy): Gdańsk Zaspa
- autobus (5 min pieszo od Plamy):
Zaspa SKM 01: 127, 158, 227, 258
Zaspa SKM 02: 127, 158, 227, 258
- tramwaj (11 min pieszo od Plamy):
Startowa 01: 2, 4, 8