poniedziałek, 16 stycznia 2023

31 kolejnych powodów, dla których warto wybrać się na Mystic Festival!

Rok 2023 zaczął się od potężnych ogłoszeń koncertowych. Pora więc przyspieszyć. Do składu Mystic Festival 2023 dołączyło aż 31 zespołów wywodzących się z bardzo różnych metalowych zakamarków. W Stoczni Gdańskiej w dniach 7-10 czerwca 2023 zagrają zarówno zespoły kultowe jak i takie, przed którymi ścieżka kariery dopiero się otwiera. Będzie głośno, ostro, ekstremalnie ale też bardzo melodyjnie i niekiedy wzruszająco. Kto przyjedzie? Sprawdźcie poniżej! 

 Od kruszących kości i palących piekielnym ogniem riffów kultowego Electric Wizard przez progresywny metalcore Spiritbox, aż po ekscentrycznego noise rocka Helms Alee (recenzja) – doskonale wiecie, że na tym festiwalu usłyszycie wszystkie odcienie ekstremalnej muzyki.


 


Ukłony dla thrashowej klasyki z metalcore’owymi patentami przeplatają Finowie z Lost Society, podobnie jak Szwedzi z Imminence, choć w zupełnie innych proporcjach – ci pierwsi są bliżsi starej szkole, u tych drugich dominuje współczesny groove. Vended, po udanej trasie ze Slipknot (relacja) , wybijają się na swoje, co doskonale słychać również w muzyce. Psychodeliczny odlot zaliczycie w towarzystwie White Hills, na ziemię sprowadzą was Spirit Adrift swoim unikalnym spojrzeniem na klasyczny heavy metal. Ukraińcy z 1914 snuć będą przerażające opowieści z okopów I wojny światowej, z których wynika, że historia niestety lubi się powtarzać.


Lubicie eksperymenty? Otto Von Schirach zaprasza na diaboliczno-kosmiczne techno party ( tak było w Warszawie w kwietniu ubiegłego roku), Author & Punisher już szykuje maszyny do miażdżenia łbów sprawdźcie wywiad z Tristanem TU), Five The Hierophant przeczołga was po lochach zbudowanych z dźwięków zbyt ekstremalnych dla jazzmanów i zbyt pojechanych dla fanów black czy doom metalu (recenzja ich najnowszego albumu) Doodseskader też trudno zakwalifikować – wybijają zęby mieszanką sludge metalu, hardcore’a, post-metalu, rapu… Djevel to po norwesku diabeł, więc wiadomo czego się spodziewać – grupa przyniesie nam blackmetalową pożogę prosto z Oslo. Bramy piekieł otwierać też będą Au-Dessus, z kolei w siłę riffu i swąd spalonego wzmacniacza wierzy sludge/doomowy duet Tuskar.


Polską scenę w tym rozdaniu reprezentują skrajności, od melodyjnego punk rocka przez stoner i thrash po death/grind: Sunnata, Drown My Day, Hostia, Dom Zły, Krzta, Izzy And The Black Trees, The Dog, Sanity Control, CF 98, Gorycz, Mag i Moonstone. W programie Mystic Festival 2023 witamy również Stengah, Hell:On oraz Exorcizphobia. Do tej pory udział w festiwalu potwierdzili również Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, The Hellacopters, Testament, Watain, Moonspell, Perturbator, Exodus, Dismember, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Lucifer, Greg Puciato, Wolfheart, Lord Of The Lost, Defleshed, Nothing More, Horskh, Heriot, Sylvaine, Employed To Serve, Planet Of Zeus, Antimatter, Darkher, Molybaron, Bombus, Ne Obliviscaris, LLNN, Pupil Slicer, Birds In Row, Witchmaster, Undeath, Necrotted, Akhlys, Lili Refrain, Bury Tomorrow, Orbit Culture, Mord'A'Stigmata, Kanonenfieber, Nyrst, Black Mirrors oraz Pure Bedlam.

 

Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie festiwalowej.

Uwaga! Karnety Early Bird w sprzedaży tylko do 24 grudnia włącznie.

Obecnie w sprzedaży:
1. Karnety czterodniowe Early Birds, w cenie 639 złotych – w tej cenie w sprzedaży TYLKO DO 16 stycznia, do północy!
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP, w cenie 899 zł.
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego - 99 zł.
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

i jeszcze jedna sprawa... znamy już podział na dni i sceny!