wtorek, 17 stycznia 2023

Built To Spill - amerykańska legenda indie rocka na dwóch koncertach w Polsce


Legenda amerykańskiego indie, Built to Spill, po 4 latach powraca do Polski! Projekt dowodzony przez Doug Martscha wystąpi w czerwcu w Warszawie i Poznaniu w ramach promocji wydanego we wrześniu nakładem Sub Pop albumu “When the Wind Forgets Your Name”. Na wydarzenia zaprasza Winiary Bookings! 

 


 


W 2022 roku minęło 30 lat od momentu założenia Built to Spill przez będącego jego jedynym stałym członkiem Doug Martscha. W tym czasie projekt, którego reszta składu zmienia się z każdą kolejną płytą, zyskał miano jednego z najważniejszych zespołów na amerykańskiej scenie indie i często stawiany jest w jednym rzędzie z takimi wykonawcami jak Modest Mouse czy Dinosaur Jr. Na dyskografię Built to Spill składa się 8 albumów, z czego 3 z nich - “There’s Nothing Wrong with Love”, “Perfect from Now On” oraz “Keep It Like a Secret” zostały wyróżnione przez prestiżowy portal Pitchfork i znalazły się na liście 50 najważniejszych płyt lat dziewięćdziesiątych. 
 
 

 
Ostatni jak dotąd materiał projektu - “When the Wind Forgets Your Name” został nagrany z udziałem lo-fi punkowej artystki i producentki Le Almeidy i jej przyjaciółki, João Casaes, znanych z psychodelicznego zespołu jazz/rockowego Oruã. Od tego czasu lineup grupy uległ kolejnej zmianie, a obowiązki perkusistki i basistki zostały przejęte przez Terese Esguerre (Prism Bitch) oraz Melanie Radford (Blood Lemon).
 
Grupa wystąpi w Polsce na dwóch koncertach - 26 czerwca 2023 zagra w warszawskim Niebie, a dzień później w poznańskiej Tamie.  
 
 


Szczegóły znajdziecie w wydarzeniach: 

Built To Spill / 26.06.23 / Niebo, Warszawa


 
 Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 18 stycznia (środa) o godzinie 11:00 na www.winiarybookings.pl