środa, 27 lipca 2022

Leprous zagra we Wrocławiu wiosną przyszłego roku!

Po rewelacyjnym koncercie na Mystic Festival 2022 (relacja) nie było najmniejszych wątpliwości, że powrót Leprous do Polski to tylko kwestia czasu. Norweska grupa zagra co prawda jeszcze pod koniec sierpnia na festiwalu Ino Rock w Inowrocławiu, ale nasz kraj obejmie też druga część trasy promującej najnowszy album grupy, "Aphelion". Leprous zagra we wrocławskim klubie A2 już 11 marca 2023 roku. W roli gościa specjalnego zaprezentuje się zespół Kalandra. Na koncert zaprasza Knock Out Productions. 

 

LEPROUS

Zaczynali od prog-metalu, ale bardzo szybko udali się w drogę swoją własną ścieżką, łącząc inspiracje metalem, rockiem, popem i jazzem w najróżniejszych konfiguracjach. Współpracowali z Ihsahnem jako muzycy koncertowi, ale nigdy nie stali się kserokopią Emperor. Leprous to zespół maksymalnie nastawiony na rozwój i poszukiwanie nowych wrażeń, w przypadku którego przymiotnik “progresywny” ma 100% zastosowania. 

Norwegowie promują wydany w ubiegłym roku album "Aphelion", na którym znajdziecie dokładnie to, co w ich muzyce najlepsze - gatunkową fuzję, ogromną pasję, a nawet utwór nagrany z fanami. Więcej o albumie tu: 

recenzja: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/08/leprous-aphelion-27082021.html

przewodnik po piosenkach: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/09/przewodnik-po-piosenkach-leprous.html


 

KALANDRA

W roli gości specjalnych zobaczymy zespół Kalandra, który skupia w pigułce wszystkie najlepsze cechy skandynawskiej muzyki rozrywkowej na przestrzeni lat. Szwedzko-norweski skład czaruje melancholią o tak chłodnym wydźwięku, że nie da się tego podrobić, bogactwem wisielczych melodii i straceńczą przebojowością.


Wszystko to opakowują w ramy eterycznego alt/indie popu, a ich mottem pozostaje ambicja. W tym roku zaprezentowali autorski soundtrack do gry strategicznej "Kingdom Two Crowns", pokazując, że czują się dobrze w każdej roli.

O zespole poczytacie więcej tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2020/11/kalandra-line-23102020.html


 

Bilety na koncert znajdziecie tu: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/leprous