poniedziałek, 25 lipca 2022

Dwa koncerty King Buffalo już za tydzień!

Uwaga miłośnicy psychodelii, wciągających melodii, bluesa, rocka i ujmujących pejzaży! Już w przyszłym tygodniu do Polski zawita rewelacyjna grupa King Buffalo. Zespół odwiedzi warszawską Hydrozagadkę, gdzie zagra 2 sierpnia, a dzień później wystąpi w krakowskiej Alchemii. W roli gości zaprezentują się polskie składy Red Scalp oraz AcidSitter. Na koncerty zaprasza Soulstone Gathering. King Buffalo (USA)

 

 
 
Stonerowo-bluesowa ekipa z Rochester w stanie Nowy Jork. Muzyka King Buffalo jest jednocześnie ciężka i bardzo relaksująca. Bardzo dobre melodie i sprawnie zaaranżowane kompozycje łączą się tutaj ciepłym, miękkim brzmieniem zanoszącym słuchacza na bezkresne amerykańskie równiny.
To prawdziwa gratka dla fanów Causa Sui, Asteroid czy All Them Witches.
 
W ubiegłym roku zespół wydał aż dwa albumy, o których pisałam TU.We wrześniu ukaże się nowy album grupy, "Regenerator". Znamy już pierwszą zapowiedź tej płyty:
 

 
 
 
 
 
 Red Scalp (Polska)
 

 

Zespół powstał w 2012 roku, kiedy to fascynacja twórczością Black Sabbath, czy legend psychodelii i stoneru, połączyła się z chęcią tworzenia własnej muzyki. Red Scalp dodał jeszcze do muzycznej receptury elementy doomowe i w ten sposób określił swój styl.
Wspaniale zaprezentowali go już na debiucie, "Rituals" z 2016 roku. Grupa miała okazję supportować między innymi kapitalnych Amerykanów z Clutch w 2017 roku.
Warto też wspomnieć, że muzycy Red Scalp stoją za świetną imprezą Red Smoke Festival.


 
 
Acidsitter (Polska)
 
 


Nowopowstałe krakowskie sanatorium dźwięków niebanalnych, w którego skład wchodzą doświadczeni psychonauci: Tetsuya Nara (Tumbling Walls, Rajka), Rafał Klimczak (Neal Cassady, Świniary), Tomek Głuc (Neal Cassady, Nucleon) oraz Filip Franczak (Fraktale, Tumbling Walls, Kaseciarz).
Muzyka AcidSitter to skok na głęboką wodę w nurt psychodelicznych dźwięków pełnych punkowej energii. Gdyby Roky Erickson żył, to był lajkował. Tyle w temacie. Tune in. Set in. Drop dead.
Make Acid Great Again!
Uwaga! Oba polskie koncerty odbędą się w stosunkowo niedużych klubach. Warto zaopatrzyć się w bilety nieco wcześniej niż w dniu koncertu, bo może ich zabraknąć! 

Znajdziecie je tu:

Warszawa: https://goout.net/pl/bilety/king-buffalo+red-scalp+acid-sitter/ehan/?fbclid=IwAR3kzn3ziuQJUFaxN8f8yJlOwq_4xWseGy_WK81jrDJQz4F2RL4cm3w7QnE

Kraków: https://goout.net/pl/king-buffalo+red-scalp+acid-sitter/szjtqft/

 

Zapraszam Was serdecznie w imieniu organizatorów, Soulstone Gathering
https://www.facebook.com/soulstonegathering
https://www.instagram.com/soulstonegathering/