sobota, 6 stycznia 2024

Koncerty 2024: Najciekawsze wydarzenia nadchodzących 12 miesięcy

2024 pod kątem wydarzeń muzycznych zapowiada się bardzo intensywnie i ekscytująco. Szlaki tras koncertowych przetną nasz kraj wielokrotnie i przyniosą fanom przeróżnych dźwięków masę radości. Gdzie warto się wybrać? Kogo warto posłuchać? Pewnie wielu z was zadaje sobie te i podobne pytania już od jakiegoś czasu.

Wiele różnych podpowiedzi znajdziecie już na stronach większych i mniejszych portali muzycznych i profilach w mediach społecznościowych. Tym razem nie będzie Taylor Swift, Eda Sheerana, Sanah.  Będzie o tych troszkę mniejszych, ale mających muzycznie znacznie więcej do powiedzenia i kształtujących gusta wymagających odbiorców. Oto subiektywny przegląd najciekawszych ogłoszonych do tej pory wydarzeń na zbliżających się 12 miesięcy. 

 

Ghost na Mystic Festival 2023

 

Legenda synthpopu w Polsce, czyli 3 koncerty OMD

OMD: 6.02 - 8.02 Gdańsk, Warszawa, Kraków

Pionierzy synthpopu, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów lat osiemdziesiątych - o Orchestral Manoeuvres In The Dark (OMD) napisano już wiele ciepłych słów, które z upływem lat nie tracą na znaczeniu. Sprzedali 15 milionów płyt i nadal budzą podziw i szacunek kolejnych pokoleń słuchaczy. W październiku 2023 roku wydali swój nowy album "Bauhaus Staircase", z którym przyjadą do Polski.

OMD wystąpią w Gdańsku (6 lutego, B90), w Warszawie (7 lutego, Stodoła) oraz w Krakowie (8 lutego, ICE). Bilety do Gdańska i do Warszawy są już wyprzedane, ostatnie wejściówki do Krakowa są na www.fource.pl


 Legendarny album i 4 wyjątkowe wieczory z Samael! 

Samael: luty 2024, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Warszawa

Dobry metal zawsze się obroni, a do ważnych płyt sprzed lat zawsze warto wracać! Jeśli zgadzacie się z tym twierdzeniem, wybierzcie się na koncerty Samael, które będą stanowić preludium do Mystic Festivalu.

Mistrzowie wykonają w całości album "Passage", którego koncertowa odsłona ukaże się 16 lutego.  Był to przełomowy moment w karierze zespołu - płyta, dzięki której oryginalna muzyka grupy dotarła do szerszej publiczności.

Samael przyjadą do Polski na 4 koncerty i będą to jedne z nielicznych występów zespołu w tym roku! Nie przegapcie tych wydarzeń!

22.02.24  – Kraków / Kamienna 12
23.02.24  – Wroclaw / Zaklete Rewiry
24.02.24  – Gdańsk / B90
25.02.24 -  Warszawa / Progresja 

Bilety znajdziecie w Knock Out Music Store, a organizatorem wydarzenia jest Mystic Coalition! 
Depeche Mode w finałowej odsłonie pożegnalnej trasy  

Depeche Mode: 27.02, 29.02, Atlas Arena, Łódź

Tych panów także nikomu nie trzeba przedstawiać. O Depeche Mode słyszał prawdopodobnie każdy, kto słucha muzyki, a hity takie jak "Enjoy The Silence" czy "Personal Jesus" od lat nie schodzą z playlist ulubionych utworów. Depeche Mode to legenda, zespół absolutnie wyjątkowy, który przetrwał turbulencje i wciąż zachwyca, czego dowodem jest najnowszy album "Memento Mori".

Depeche Mode zagrają w łódzkiej Atlas Arenie 27 lutego i 29 lutego. Bilety znajdziecie na www.livenation.pl i www.ticketmaster.pl

Tak było w Warszawie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/08/depeche-mode-pge-narodowy-warszawa.html#more 


 

Nikt nie gra w takim tempie, czyli Meshuggah powraca! 

Meshuggah: 15.03 Warszawa, Stodoła, 17.03 Kraków, Studio

Lejący się strumieniami mrok,  potężna energia, przeszywający wrzask i matematyczna precyzja to znaki rozpoznawcze Meshuggah. Prekursorzy djentu od lat zachwycają - ich kolejne wydawnictwa niezmiennie trzymają wysoki poziom, tną umysł na drobne kawałeczki i poruszają wnętrze. Są absolutnie niepodrabialni i wyjątkowi, co udowodnią raz jeszcze w marcu!

Po doskonałym koncercie na Mystic Festival Szwedzi powrócą do Polski na dwa koncerty. Wystąpią w Warszawie i w Krakowie, a u ich boku zagrają fantastyczni The Halo Effect oraz Mantar.

Bilety na oba wieczory znajdziecie u Knock Out Productions, na www.knockoutmusicstore.pl


 

Dir En Grey i dwa wyjątkowe wieczory 

Dir En Grey: 19.03, 20.03 - Progresja, Warszawa 

Niewiele zespołów wie o przekraczaniu granic stylistycznych tak wiele, co Dir En Grey, którzy w swojej wieloletniej działalności sięgali po przeróżne odmiany metalu, łącząc ze sobą w nietuzinkowej formie to, co teoretycznie niemożliwe do zestawienia, zawsze jednak stawiając na szczerość i emocje. Zespół na scenie wpada w czystą furię, dzieląc się z publicznością gigantyczną dawką energii. Na czele grupy niezmiennie trwa wspaniały, obdarzony pięciooktawową skalą głosu wokalista Kyo. 

Dir En Grey kochają wracać do Polski. Swoje oddanie dla polskich fanów postanowili wyrazić w wyjątkowy sposób i zagrać u nas dwa wyjątkowe, zupełnie różne koncerty. Pierwszego dnia zaprezentują album "Withering To Death", a kolejnego "Uroboros" - oba w całości. Co ciekawe, Warszawa to jedno z 4 miast w Europie, w którym odbędą się te wydarzenia.

Bilety na oba wieczory oraz każdy z osobna znajdziecie u Knock Out Productions, na www.knockoutmusicstore.pl


 

30-lecie debiutu Tricky'ego

Tricky: 21.03, Palladium, Warszawa

Ikona triphopu, wizjoner i producent, dzięki któremu debiut Massive Attack był tak wspaniałą płytą. Jeszcze większą rozpoznawalność przyniósł mu własny solowy debiut, który w 2024 roku obchodzi trzydziestolecie. To świetna okazja, by uczcić ten jubileusz wyjątkową trasą! Artysta przyjedzie do Warszawy na jedyny koncert w Polsce i zagra 21 marca w Palladium.

Absolutnie ostatnie bilety na ten koncert znajdziecie u Winiary Bookings, na www.winiarybookings.pl

 Jeszcze dwa bezkompromisowe rytuały SWANS 

SWANS: 29.02 Wrocław, Zaklęte Rewiry, 1.03 Gdańsk, Stary Maneż

Misterium hałasu, rytuał, wyjątkowe doświadczenie, które zostaje w środku na długo. Trans, hipnoza, kwintesencja emocjonalności - koncertów SWANS nie da się zapomnieć i wie to każdy, kto doświadczył ich choć raz w swoim życiu. Tak było w Warszawie: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/11/swans-norman-westberg-warszawa.html

A jak będzie we Wrocławiu i Gdańsku? Przekonamy się już na przełomie lutego i marca! Bilety na www.winiarybookings.pl

 Wielki powrót Slasha

Slash & Myles Kennedy: 16.04, Katowice, Spodek 

Gdy myśli się o gitarzystach, którzy mieli absolutnie największy wpływ na kierunek rozwoju muzyki rockowej, nie sposób pominąć Slasha. Artysta sprzedał 100 milionów płyt i od lat gromadzi na stadionach i w arenach tłumy fanów. To jego solówki słyszymy w największych hitach Guns N'Roses, to on nagrywał m.in. z Ozzym Osbournem, Lemmym i Iggym Poppem. No i ten charakterystyczny czarny kapelusz... 

Slash zagra w katowickim Spodku wraz z Mylesem Kennedym i grupą The Conspirators. Na koncert zaprasza Mystic Coalition! Bilety tu: www.ebilet.pl

 Pejzażowość i rytualność w jednym, czyli Godspeed You! Black Emperor na trzech koncertach w Polsce

Godspeed You! Black Emperor: 14.04 Warszawa, Progresja, 16,04 Gdańsk, B90, 17.04 Kraków, Kamienna 12


Godspeed You! Black Emperor słyną z niezwykle intensywnych i długich koncertów, którym towarzyszą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów. Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy potęgę epickiej muzyki gitarowej, eklektyzm post-rocka, punkową bezkompromisowość, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z najróżniejszych zakątków dźwiękowego świata. 
 
Na koncerty zaprasza Automatik! 
Bilety już w sprzedaży: Biletomat, Eventim, eBilet
 

 

Wrażliwość i ekstrema - Myrkur na 2 koncertach

Myrkur: 18.04 Kraków, Kamienna 12, 19.04 Poznań, 2 Progi

Eklektyzm, ogromna wrażliwość i szczere emocje - wszystko to znajdziecie w dźwiękach oferowanych przez Myrkur. Artystka udowadnia to na swojej najnowszej płycie, o której piszę tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/10/myrkur-spine-20102023.html Z tym właśnie materiałem przyjedzie do Polski, do Krakowa i do Poznania, a towarzyszyć jej będzie obdarzony równie wyjątkową wrażliwością Jonathan Hulten.

Na koncerty zapraszają wspólnie Knock Out Productions i Iron Realm Productions. 

Bilety: www.knockoutmusicstore.pl


 

Przyjaźń ponad wszystko - The Kills 

The Kills: 8.05.Warszawa, Stodoła

Alison Mosshart i Jamie Hince znają się tak długo, że wiedzą o sobie niemal wszystko. Ich przyjaźń przetwała wzloty i upadki, a przy okazji scaliła zespół, który wspólnie prowadzą. Dzięki temu doskonale rozumieją się na scenie. Pod koniec października wydali też fantastyczną nową płytę, która przywołuje ducha energetycznych początków grupy. Więcej o niej tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/10/the-kills-god-games-27102023.html Okazja, by posłuchać tych świetnych piosenek na żywo już w maju! The Kills wystąpią w Warszawie, a na wydarzenie zaprasza Live Nation Poland. Bilety na www.livenation.pl i www.ticketmaster.pl

 Wielkie święto metalu w Stoczni Gdańskiej - Mystic Festival 2024

Mystic Festival: 5-8.06, Stocznia Gdańska 

5 scen, 4 dni, prawie stu artystów, a wśród nich legendarni Megadeth, przewrotni i nieprzewidywalni Bring Me The Horizon, a także Machine Head, Accept, Biohazard, Kreator, Body Count, Bruce Dickinson, Satyricon, Chelsea Wolfe i wielu wielu innych, mniejszych i większych, zaskakujących, wyjątkowych. Więcej o nich w regularnych zapowiedziach festiwalowych oraz na stronie www.mysticfestival.pl. Tam też znajdziecie bilety na wydarzenie oraz specjalne pakiety z polem namiotowym i propozycję zakupu na raty.Ile jesteś w stanie zapłacić za koncert, czyli Tool powraca do Krakowa 

TOOL: 11.06.2024 Tauron Arena, Kraków

Prawdopodobnie nikt, kto zna wartość dobrej, ambitnej kompozycji nie ma wątpliwości w kwestii jakości twórczości grupy Tool. Można mieć za to poważne zastrzeżenia do cen biletów na ich występy. Z drugiej strony trudno się im dziwić, skoro ich płyty kosztują od dawna niemało, a twórczość niezmiennie od lat kształtuje gusta kolejnych pokoleń słuchaczy. Wydają nową muzykę niezwykle rzadko, ale gdy już zdecydują się nią podzielić z fanami, nie schodzi poniżej pewnego poziomu, a co więcej, wytycza szlaki i trendy kolejnym zespołom, które sięgają w swoich dokonaniach po rockowo-metalową stylistykę. 


Czy warto wybrać się na koncert Tool'a? Zdecydowanie tak, chociaż raz w życiu, jeśli odłożycie nieco środków. Miałam tę szansę w 2019 roku, a garść wspomnień spisałam pod poniższym linkiem:  https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2019/06/impact-festival-tool-alice-in-chains-i.html

Czy warto wybrać się na koncert zespołu za cenę, która obowiązuje obecnie? Tu mam poważne wątpliwości. Jeśli jednak stać was na taki wydatek, bilety znajdziecie tu: https://www.ticketmaster.pl/event/tool-bilety/33383


Smashing Pumpkins + Interpol: 2.07 PreZero Arena Gliwice

Jeden z najbardziej znanych i najbardziej wpływowych zespołów z nurtu rocka alternatywnego zagra w Polsce! Smashing Pumpkins przyjedzie do Gliwic w towarzystwie grupy Interpol w ramach trasy  "The World Is A Vampire Tour". Zespoły wystąpią w gliwickiej arenie 2 lipca 2024. 


Bilety: https://www.eventim.pl/artist/the-smashing-pumpkins/

Organizatorem wydarzenia są: Arena Operator oraz DM AgencyDevendra Banhart w Warszawie

Devendra Banhart: 3.08., Letnia Scena Progresji, Warszawa

Uwaga miłośnicy muzyki niebanalnej, wymykającej się gatunkom! Jeśli cenicie dobre piosenki z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, z pewnością znacie tego nietuzinkowego artystę i ucieszy was ta informacja. Devendra Banhart przyjedzie do Warszawy latem 2024 roku i 3 sierpnia zagra na Letniej Scenie Progresji! Na koncert zaprasza Fource Poland, zatem bilety na www.fource.pl 

 


Druga edycja Inside Seaside i koncert Idles 

 Inside Seaside: 9-10.11, Gdańsk, Amber Expo

Mamy w Gdańsku nowy, fenomenalny festiwal, który jest w stanie sprostać wymaganiom publiczności o szerokich muzycznych horyzontach - od popu po awangardę i muzykę eksperymentalną.  Udowodniła to pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się 11-12 listopada 2023. 

Druga edycja imprezy odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących.  Pierwsza edycja okazała się ogromnym sukcesem frekwencyjnym i artystycznym – na festiwalu bawiło się ponad 12 tysięcy osób – wypełniając lukę wydarzeń muzycznych organizowanych jesienią.

Pierwsze ogłoszenie tej edycji już sprawia, że warto się na to wydarzenie wybrać. W Gdańsku wystąpią wyczekiwani, nietuzinkowi i bezkompromisowi IDLES! 

Na festiwal zaprasza Agencja LIVE, więcej informacji na www.insideseaside.pl

 


Pożegnanie Sepultury i fantastyczni goście! 

Sepultura i goście: 21.11, Katowice, Spodek

Brazylijska legenda metalu rusza w pożegnalną trasę, w ramach której wystąpi 21 listopada w katowickim Spodku z Jinjer, Obituary i Jesus Piece. Szykujcie się na wieczór pełen wrażeń! Czy trzeba tu cokolwiek dodawać? Może to, że nie można tego wydarzenia przegapić?

Bilety na www.knockoutmusicstore.pl 


 

To oczywiście nie wszystko. Każdego miesiąca otwarci na różne style miłośnicy muzyki, którzy stawiają przede wszystkim na jakość i emocje znajdą coś dla siebie. Więcej w kolejnych comiesięcznych odcinkach cyklu! 

Tę styczniową znajdziecie tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2024/01/koncerty-2024-niemrawy-styczen.html