sobota, 6 stycznia 2024

Stargazer's Assistant - Fire Worshipper (30.11.2023)

Przyjaźń, wyczulenie na piękno,  podobna wrażliwość i chęć muzycznego wyruszenia w podróż nieco inną niż w ramach macierzystych zespołów - właśnie dlatego powstał Stargazer's Assistant, projekt trzech fantastycznych muzyków - Davida J. Smitha (GUAPO), Michaela J. Yorka (COIL) i Davida J. Knighta (UnicaZurn). Na swojej nowej płycie wkraczają niejako w nowy wymiar, w przestrzeń poza czasem i przestrzenią. "Fire Worshipper" zaprasza w podróż każdego, kto gotów jest podjąć wyzwanie mentalnej podróży w nieznane i spojrzeć na wszystko z nieco innej, szerszej perspektywy. 

Jakie emocje wywołuje ten album?

To muzyka o niezwykłych właściwościach - jej medytacyjny charakter powoduje, że niesie wyciszenie, spokój i lekkość, tak potrzebne w chwilach zabiegania, natłoku informacji i wszechogarniającego niepokoju. Jest jak wycieczka w nieznane, w teren urzekający pięknem niezmąconym ludzką obecnością. 


Gdy słyszę tę muzykę widzę… 

bezkresną przestrzeń, niezasiedloną przez ludzi, urzekająco piękną, spokojną...

tereny północnej Europy, urzekające wyrazistą, nieco mroczną, a jednocześnie ujmująco piękną przyrodą 


Co wyróżnia ten materiał na tle innych płyt?

Jest eksperymentalny, a jednocześnie bardzo przystępny. Jest mroczny, a jednocześnie delikatny. Jest nietypowy, a jakby bliski, znajomy. Choć może wydawać się, że to sztuka wymagająca, jest tak naprawdę bardzo uniwersalna.W jakim stylu utrzymany jest ten album?

Trudno tę muzykę jednoznacznie przypisać - jest tu ambientowa przestrzeń, rytualne zaśpiewy, szamańska rytmika - trochę elektroniki, folku, eksperymentów. To międzygatunkowa, nieoczywista podróż w nieznane, gdzie przeważa delikatność, refleksyjność i nostalgiaKiedy najlepiej słuchać tej płyty?

To muzyka w sam raz na długie wieczory, by zrelaksować się i w domowym zaciszu zamknąć oczy i pozwolić wyobraźni krążyć niespiesznie w czasoprzestrzeni wspomnień, marzeń, myśli.


Kto powinien sięgnąć po ten album?

Każdy otwarty odbiorca, który poszukuje wyciszenia, spokoju, czystego piękna. Każdy, kto lubi zanurzyć się w dźwiękach i odkrywać kolejne warstwy krok po kroku. Dlaczego warto tego posłuchać?

Gdy włączycie ten album, sprawi on, że zatrzymacie się na moment. Tak upłynie kilkadziesiąt minut, po których wybudzicie się z hipnozy i poczujecie lekkość, spokój, oczyszczenie. A wtedy nie będzie już odwrotu, sięgniecie po niego ponownie! 

 

 85%

Posłuchaj płyty: Stargazer's Assistant - Fire Worshipper