wtorek, 21 marca 2023

Soundedit '23: Lisa Gerrard i Jules Maxwell zagrają w Łodzi!

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit ma już 15 lat! Tę radosną informację przekazali organizatorzy wydarzenia kilka dni temu. Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 11-14 listopada i towarzyszyć jej będzie absolutnie wyjątkowe wydarzenie specjalne. Poznaliśmy właśnie jego szczegóły - wstępem do jubileuszowych obchodów będzie jedyny w Polsce koncert Lisy Gerrard i Julesa Maxwella! Artyści związani z grupą Dead Can Dance zaprezentują swoją wspólną płytę "Burn" już 1 lipca w Teatrze Wielkim w Łodzi. Tego wydarzenia nie można przegapić! 

 
 

 
 

Koncert Gerrard i Maxwella będzie niepowtarzalną okazją, aby na żywo posłuchać ich wspólnego wykonania, wydanego w 2021 r. albumu „Burn” (więcej o płycie TU). Z muzycznej improwizacji nagranej w studiu Lisy powstało dzieło, którego koncertowe odtworzenie będzie świeżą i pełną zaskoczeń interpretacją. Występ zapowiada się niezwykle emocjonująco. Artyści zaplanowali nie tylko specjalne aranżacje swoich utworów, ale również zadbali o ich wizualną oprawę, bazując na filmach autorstwa polskich reżyserów: Michała Sosny i Jacoba Chelkowskiego oraz uznanego angielskiego animatora Davida Danielsa.

Lisa Gerrard jest posiadaczką jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii muzyki. Jej kontralt o wyjątkowej barwie usłyszeć można nie tylko w nagraniach Dead Can Dance, ale i w solowych projektach. Uznanie przyniósł jej udział (wraz z Hansem Zimmerem) w powstaniu ścieżki dźwiękowej dla filmu „Gladiator”. Soundtrack zdobył Złoty Glob, otrzymał też nominacje do nagród BAFTA i Oscara.
 
 

 
Lisa chętnie koncertuje w Polsce, gdzie ma wielu oddanych fanów, dla których występowała z Dead Can Dance, z Hansem Zimmerem i Zbigniewem Preisnerem.
 
Jules Maxwell to irlandzki kompozytor teatralny oraz filmowy, a także klawiszowiec w zespole Dead Can Dance.
 
Koncert Lisy Gerrard i Jules’a Maxwella odbędzie się 1 lipca (sobota) o godz. 19.00, w Teatrze Wielkim w Łodzi (Plac Dąbrowskiego). Bilety w cenie od 99 zł do 249 zł są dostępne wyłącznie pod linkiem: https://www.bilety24.pl/.../634-soundedit-23-lisa-gerrard...