czwartek, 9 lutego 2023

Jonathan Bree powraca do Polski!

Jonathan Bree po 4 latach powraca do Polski w ramach trasy promującej jego piąty, zbliżający się wielkimi krokami album “Pre-Code Hollywood”! Artysta wystąpi wraz ze swoim zespołem już 5 maja w stołecznym klubie Hybrydy i dzień później, 6 maja w gdańskim Drizzly Grizzly! Na koncert zapraszają  Winiary Bookings i Drizzly Grizzly! 
 
Pochodzący z Nowej Zelandii kompozytor swoje pierwsze utwory zaczął pisać już w wieku 12 lat. 7 lat później założył The Brunettes, indie rockowy zespół związany swego czasu z kultową wytwórnią Sub Pop. W 2014 roku Jonathan rozpoczął karierę solową, która rozkwitła 4 lata później za sprawą albumu “Sleepwalking” oraz promującego go singla “You’re So Cool” (ponad 28 milionów wyświetleń na YouTubie). Bree dobrze znany jest również przez starannie zaprojektowany wizerunek - zarówno on, jak i jego zespół nigdy nie pokazują twarzy, a podczas koncertów występują na tle wizualizacji przygotowanych do każdego utworu. Swój najnowszy krążek “Pre-Code Hollywood” muzyk opisuje jako “album dark disco wypełniony posępnymi przebojami”. Nad dwoma utworami z tego wydawnictwa, tytułowym oraz “Miss You”, Jonathan pracował z Nilem Rodgersem - producentem znanym ze współpracy z Davidem Bowiem przy kompozycjach “Let’s Dance” oraz “China Girl”. 
 

 
O muzyce Jonathana poczytacie tu: 
 
 
 
 
Przedsprzedaż biletów na warszawski koncert rozpocznie się w piątek, 10 lutego o godzinie 11:00 o tu: https://bit.ly/JONATHAN_BREE_WARSAW
 
Te do Gdańska dostępne są natomiast tu:  https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/pl/