czwartek, 9 lutego 2023

Sea You Music Showcase - Sea Saw, Kontrast i Kinga i Karolina Pruś dołączają do składu!

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy zaprezentują się podczas Sea You Music Showcase. To Sea Saw, Kontrast oraz Kinga i Karolina Pruś. 
Kinga i Karolina Pruś to śpiewające siostry. Dziewczyny wydały niedawno swój drugi album, "Dar". Na krążku znajduje się 11 utworów o bardzo zróżnicowanej stylistyce - jest tu ballada o podróży za miłością, ale również ‘naelektryzowany’ krzyk dorastających wraz z wokalistkami wymagań wobec otaczającego ich świata. Wszystkie teksty są obrazowe i intrygujące. Są wyznaniem kierowanym do siebie, do kogoś lub czegoś innego. Oprawione muzyką stają się żywą euforią, czystą nostalgią, płomienną tęsknotą, poczuciem porażki i zwycięstwa. Dziewczyny nie bały się przyjąć do słownika muzycznego wyrażeń, które były dla nich odkryciem. To sprawia, że płyta „DAR” jest kontrastowa jak każdy dzień. Tajemnica, entuzjazm, odrobina puszczonej kierownicy i wieczoru na kanapie. Szczypta kłótni o szczęście i zgody na to, co każdy następny dzień przyniesie.


Sea Saw grają rockandrollowo, trochę psychodelicznie i wyraziście i mają na siebie fajny pomysł, który niełatwo jednoznacznie zaklasyfikować gatunkowo."Splot" to pierwsza zapowiedź ich drugiej płyty i pewnej zmiany kierunku brzmieniowego.

Sea Saw to także świetny zespół koncertowy: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2021/10/10-000-russos-sea-saw-gdansk-drizzly.html

Kontrast to urokliwe melodie i miły dla ucha wokal. To pop nowoczesny i bardzo skuteczny, z delikatną funkująco-jazzującą nutą. Jak to zabrzmi na żywo? Przekonamy się już w kwietniu! 

 


Sea You Music Showcase odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2023 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Bilety są tu: https://bit.ly/3D853Yv