czwartek, 9 lutego 2023

Wyjątkowy koncert Furii na Summer Dying Loud 2023!

Organizatorzy Summer Dying Loud nadciągają z kolejnymi informacjami na temat czternastej edycji festiwalu. Tegoroczny line up osiągnął już prawie półmetek, powiększając się o cztery mocne punkty! Do składu dołączyli Furia, Czerń, Fvnerals i Planet Hell! 
Furii przedstawiać nikomu nie trzeba. To jeden z najważniejszych black metalowych zespołów w naszym kraju. Będzie to ich pierwszy od 2019 roku koncert w Polsce. Są duże szanse, że na Summer Dying Loud usłyszymy premierowe kompozycje. Jaka będzie nowa Furia? Organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów, ale zapewniają, że będzie dobrze! Tymczasem posłuchajmy sobie jeden z najważniejszych płyt zespołu:


Fvnerals to duet, który przypadnie do gustu miłośnikom mroku i melancholii. Ich genialny, trzeci album "Let the Earth Be Silent" zaledwie kilka dni temu pojawił się na rynku, a już jest przedmiotem zachwytu fanów brzmień z rodziny doom, drone i dark ambient. Koncert na SDL będzie pierwszą wizytą zespołu w Polsce. Nie możecie tego przegapić! Niebawem więcej o nowym albumie, którego fragmentów możecie posłuchać tu: 

 Czerń to balansujący na granicy post hardcore i sludge metalu zespół, który kilka lat dreptał podziemnymi ścieżkami uczciwie wypracowując własną publiczność. Zespół stale się rozwija. Wydanie debiutanckiego albumu, więcej koncertów i zeszłoroczna, bardzo dobra Ep’ka przywiodły ten skład wprost na scenę Summer Dying Loud. Jeśli jeszcze nie znacie, to najwyższa pora naprawić ten błąd. 
 

Kiedy zbierzesz do kupy znajomych hołdujących starej szkole death, thrash i black metalu, zmiksujesz to w dopracowanej progresywnej formie technicznej, to możesz wydać ciekawą płytę. Jeśli natomiast masz hopla na punkcie s-f i twoim prywatnym papieżem jest Stanisław Lem to nie nagrywasz albumu, wtedy wyruszasz w misję! Krakowskie Planet Hell pod przewodnictwem Przemka Latacza ma już dwie takie misje wydane przez Mad Lion za sobą. Koncertowo to istny przecinak, przekonacie się! - tak piszą o Planet Hell organizatorzy. Trudno się z tym nie zgodzić. Miałam przyjemność posłuchać zespołu podczas finału eliminacji do Mystic Festivalu. Oj działo się: 

https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/04/road-to-mystic-2022-compass-i-planet.html


Summer Dying Loud odbędzie się w dniach 7-9 września 2023 na terenie MOSiRu w Aleksandrowie Łódzkim.

UWAGA! Pierwsza pula karnetów kończy się i jest w sprzedaży tylko do 15 lutego! O tu: 

ebilet.pl/summerdyingloud