piątek, 26 sierpnia 2022

Sigur Rós powraca do Polski!

Uwaga miłośnicy malowniczych pejzaży! Tegoroczna jesień to wielki powrót jednego z najważniejszych zespołów ostatnich dziesięcioleci! Na trasę koncertową wraca jedyny i niepowtarzalny Sigur Rós!  Grupa przyjedzie do Polski już 24 października 2022 i zagra w hali Expo XXI w Warszawie. Na koncert zaprasza Charm Music Poland. 

 Twórczość Islandczyków to znacznie więcej niż post rock. Przez lata grupa wypracowała swój własny, niepodrabialny styl, czerpiąc z muzyki klasycznej, filmowej i eksperymentalnej, budując niepowtarzalny świat dźwięków, w którym nie brakuje przestrzeni i magii, a jej twórczość stała się inspiracją dla rzeszy artystów. Głosu charyzmatycznego lidera zespołu, Jónsi'ego nie da się pomylić z żadnym innym!

Po prawie dziesięcioletniej przerwie doczekaliśmy się obietnicy nowego albumu, którego premiera planowana jest na tegoroczną jesień. Kolejną z niespodzianek jest ogłoszenie powrotu do zespołu klawiszowca Kjartana Sveinssona po dekadzie nieobecności. Z pewnością będzie się działo!

Koncert grupy na Open'er Festival w 2016 roku pamiętam do dziś. Jak będzie tym razem? Przekonamy się o tym już 24 października, gdy podczas swojej trasy koncertowej Sigur Rós odwiedzą Warszawę.

Szczegóły dotyczące wydarzenia są tu:


Bilety znajdziecie tu: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/sigur-ros/ 

 

Więcej o zespole poczytacie pod poniższymi linkami: 

recenzja najnowszego albumu "Odin's Raven Magic": https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2020/12/sigur-ros-odins-raven-magic-4122020.html

recenzja solowej płyty Jónsi'ego: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2020/10/jonsi-shiver-2102020.html

 

Na koncert zaprasza Charm Music Poland