czwartek, 25 sierpnia 2022

Nowy utwór Tides From Nebula!

Tym razem będzie odrobina osobistych emocji, bo ostatnie dni przyniosły ekscytujące dźwięki od kilku bardzo ważnych dla mnie zespołów. Oprócz nowych albumów Heilung i Muse, pojawiła się długo wyczekiwana świeżynka od Tides From Nebula. To pierwsza nowa kompozycja zespołu od trzech lat! 


 

 

Urokliwe, mieniące się tysiącami barw pejzaże i szczególna wrażliwość to znaki rozpoznawcze stylu zespołu.  Tides From Nebula od lat nie zawodzi, czemu daje wyraz nie tylko na płytach, ale przede wszystkim grając fenomenalne koncerty. Od doskonałego albumu "From Voodoo To Zen" minęły już jednak trzy lata i fani zaczęli domagać się nowego materiału. Prośby zostały wysłuchane - właśnie ukazał się pierwszy nowy utwór, który zwiastuje kolejny zespołowy rozdział.

"The Sweetest Way To Day" to kwintesencja zespołowego brzmienia. To sześć minut czystej post-rockowej poezji. Napięcie budowane jest stopniowo, melodia płynie, pobudzając wyobraźnię i niesie ukojenie. To miód na uszy wrażliwego odbiorcy, który szuka w dźwiękach piękna. To ukłon w stronę dotychczasowego zespołowego dorobku, budzący najbliższe skojarzenia z albumem "Earthshine". Brzmienie zostało dopieszczone do perfekcji, co było oczywiste, bo mamy tu do czynienia ze specjalistami pracującymi we własnym studiu nagraniowym, zajmującymi się produkcją muzyki dla artystów z różnych muzycznych bajek.

Póki co nie ma jeszcze informacji o nowej płycie Tides From Nebula, jednak zespół zapowiedział, że do końca roku będzie można posłuchać w sumie dwóch świeżych utworów.

 

 I jeszcze prawdziwa gratka - zobaczcie od kuchni jak powstawał utwór!Okazja, by sprawdzić, jak kompozycja zabrzmi na żywo już niebawem. Już w nadchodzący weekend zespół zagra w Sosnowcu (27.08), podczas festiwalu Materiafest (26.08) i Rockowej Nocy w Rzeszowie (28.08), a 9.09 będzie zamykał scenę główną drugiego dnia festiwalu Summer Dying Loud. W listopadzie muzycy wyruszą natomiast na trasę klubową, podczas której towarzyszyć im będą zespoły Wishlake oraz Yantra. 

Szczegóły tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2022/06/jesienna-trasa-tides-from-nebula-w-roli.html