czwartek, 30 maja 2024

Jest drugi utwór z nowej płyty Nick Cave & The Bad Seeds

 

Mistrz melancholii i mroku Nick Cave wraz The Bad Seeds podzielił się drugim singlem z nadchodzącej płyty. Kompozycji "Frogs" możecie już posłuchać na platformach streamingowych.

 

 

 Pierwsze wersy, które Cave zapisał na potrzeby tego albumu nawiązywały do biblijnej tematyki - przywoływały pierwsze morderstwo w Biblii, zabicie Abla przez Kaina. Brzmiały tak: " “Ushering in the week he knelt down and crushed his brother’s head in with a bone/It’s my great privilege to walk you home". Ten (całkiem dosłowny) zabójczy dwuwiersz stał się początkowymi wersami  "Frogs", a następnie motywem, który poprowadził dalsze albumowe kompozycje...

"Mam nadzieję, że album wywrze na słuchaczach taki sam wpływ, jaki wywarł na mnie" - mówi Cave. „Ta płyta wybucha z głośnika, a ja daję się jej porwać. To skomplikowany album, ale jest też głęboki i radośnie zaraźliwy. Nagrywając tę płytę nigdy nie mamy jakiegoś wielkiego planu.  Albumy odzwierciedlają raczej stan emocjonalny autorów i muzyków, którzy je zagrali. Słuchając nowych piosenek wydaje się, że jesteśmy szczęśliwi” - dodaje. "Wild God" ukaże się 30 sierpnia 2024.

Na płycie znajdą się następujące kompozycje: 1. Song of the Lake

2. Wild God

3. Frogs

4. Joy

5. Final Rescue Attempt

6. Conversion

7. Cinnamon Horses

8. Long Dark Night

9. O Wow O Wow (How Wonderful She Is)

10. As the Waters Cover the Sea

 

Nick Cave & The Bad Seeds wystąpią w Polsce już w październiku.


10.10  Łódź, Atlas Arena
11.10  Kraków, TAURON Arena Kraków

Na koncerty zaprasza Alter Art! Bilety są tu:  https://sklep.ebilet.pl/1125899906843644