czwartek, 30 maja 2024

Heilung w Red Rocks Amphitheatre - nowy album kolektywu w sierpniu!

"Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy braćmi. Wszyscy ludzie, bestie, drzewa, kamienie, wiatr... Wywodzimy się z tego samego miejsca, od jednego przodka..." - podkreślają członkowie Heilung, którzy powracają z nowym wydawnictwem. To rejestracja występu grupy w legendarnym amfiteatrze Red Rocks w Colorado. Całość ukaże się w sierpniu, a my poznaliśmy zapowiedź albumu. 



 Sami o swojej muzyce mówią, że jest to "wzmocniona historia wczesnośredniowiecznej północnej Europy". Grupa w swoich tekstach używa zróżnicowanych języków, poczynając od angielskiego i niemieckiego, przez gotycki i staro-wysoko-niemiecki, a także islandzki, staroangielski, pranordycki, proto-germański i staronordycki z epoki wikingów. Aby jeszcze lepiej podkreślać klimat tekstów i dopełnić atmosferę zespół używa niezwykłych instrumentów, takich jak bębny, kości, włócznie. Wokal Fausta nawiązuje do stylu tybetańskiego i mongolskiego, Juul natomiast używa "ćwierkającego" szeptu.

Materiał wypełniający album został nagrany w październiku 2021 roku podczas występu w legendarnym amfiteatrze. LIFA Iotungard to kwintesencja stylu Heilung. Całość ukaże się 9 sierpnia nakładem Season Of Mist.

 


Heilung nie gra koncertów - odprawia na scenie rytuały. Każdy z nich rozpoczyna Kai Uwe Faust, prowadząc Christophera Juula, Marię Franz i resztę kolektywu antyczną modlitwą. Publiczność zostaje wciągnięta w spektakl momentalnie i pochłonięta intensywnością hipnotyzujących dźwięków, gardłowych śpiewów, pierwotnych rytmów, które podkreślają subtelne partie elektroniczne, wspaniały pokaz świateł i historyczne inscenizacje. 

Okazja, by doświadczyć tych emocji już niedługo. Heilung odwiedzą 10 lipca sopocką Operę Leśną. Na koncert zaprasza Knock Out Productions, a bilety są tu: https://www.ebilet.pl/artysta/heilung