czwartek, 30 maja 2024

Tematyka I wojny światowej i black/death metal? Kanonenfieber na dwóch koncertach w Polsce


„Wszystko zaczęło się od poszerzania wiedzy o moich przodkach” – a potem samo poszło. Kanonenfiebier jest jednym z popularniejszych młodych składów na metalowej scenie, choć pojawili się niemal znikąd.

Ich melodyjny black/death metal, w którym zawierają historyczne opowieści zdecydowanie warto zobaczyć na żywo! Okazja ku temu już pod koniec roku - anonimowy skład z Niemiec zaprezentuje muzyczną lekcję historii 17 listopada w gdańskim Drizzly Grizzly i 21 listopada w Hype Parku, w Krakowie. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions. 

 Jak w ledwie parę lat przejść ze statusu niszowej ciekawostki scenowej do przejęcia silnej pozycji w przepastnym katalogu legendarnego Century Media? Musisz nazywać się Kanonenfieber. Niemieckie black/deathmetalowe komando szybko wzbudziło uwagę fanów obu nurtów – kontrowersje również – i dziś wyprzedaje duże kluby, stale podsycając poziom rozpoznawalności. Należy im pogratulować, bo mają świetne wyczucie tego, co chcą ze sobą robić. Łączą emocjonalność black metalu, kąśliwość death metalu i melodie w taki sposób, że gwarantują zarówno pompę, jak też przebojowe hooki – wręcz stworzone z myślą o koncertowym skandowaniu. No i nie zapominajmy o całej otoczce zbudowanej dookoła przejmujących historii z I wojny światowej – bez prężenia muskułów, bez banałów, tylko z ciągłym komunikatem, że wojna to jeden wielki dramat. Na żywo są widowiskowi jak diabli. I od strony stylówy, i za sprawą atrakcji rzędu ognistych armatek. Polecamy nie przegapić.

Ostatni materiał grupy to EP-ka „U-Bootsmann” z 2023 roku, a bilety na ich nadchodzące występy są już dostępne tutaj: Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie)