poniedziałek, 4 marca 2024

Sea You Music Showcase 2024: Tomasz Makowiecki, Black Mynah, Seweryn z zespołem oraz Świtała i Stas dołączają do składu tegorocznej edycji!

Organizatorzy Sea You Music Showcase nie zwalniają tempa. Poznaliśmy następną eklektyczna czwórkę artystów, którzy zaprezentują się na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego 12 i 13 kwietnia. Do składu festiwalu dołączają: Tomasz Makowiecki, Seweryn z zespołem, Black Mynah i Świtała i Stas.

 

 

Tomasz Makowiecki to ceniony od lat producent, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych, był wielokrotnie nominowany do Fryderyków oraz Paszportu Polityki. Podczas SEA YOU będzie promować swoją najnowszą płytę, „Bailando”, która ukazała się w połowie lutego gościnnie występują na niej m.in. Katarzyna Nosowska i Julia Wieniawa. Jak o płycie mówi sam Tomek:

„Ta płyta to katharsis – porusza to, czego wcale nie chcesz dotykać. Przejmująca i oczyszczająca. Piękna. Całość wieńczy ironiczny tytuł. Wentyl, bez którego nie da się oddychać w tym dusznym świecie”.

Black Mynah to projekt Joanny Kucharskiej, basistki i wokalistki znanej m.in. z Lonker See i Kiev Office  Zespół czerpie z gatunków takich jak shoegaze, garage rock, dream pop czy noise rock - jego brzmienie jest melodyjne i melancholijne, osobiste i z jazzowym groovem, choć ubrane w hałaśliwą, gitarową formę. Na 𝗦𝗘𝗔 𝗬𝗢𝗨 zespół wystąpi ze swoim najnowszym materiałem, którego premiera zaplanowana jest na II połowę 2024 roku.

Seweryn z zespołem - trójmiejski skład zainicjowany przez Seweryna Łysia: artystę, który od 2021 działa na scenie niezależnej. Duet czerpie ze stylistyki lo-fi indie i narzędzi homerecordingu. Na swoim koncie ma dwa długogrające albumy.

świtała & stas, czyli gdański duet wychodzący naprzeciw bieżącemu podejściu do hip-hopu. Obaj udzielają się wokalnie od 2020 roku; wtedy po raz pierwszy współpracowali ze sobą.  Świtała zawsze bliżej był polskiego rapowego podwórka; uwaga stasia częściej wędrowała w inne rejony. Słychać w stylistyce obu chłopaków - a o tym brzmieniu najlepiej przekonać się na żywo na SEA YOU

 Poza tym na festiwalu zagrają: Tomek Ziętek, Tomasz Chyła Quintet, Kury, Mùlk, Titanic Sea Moon,
Chrust, Ńoko, Lasy, Odet & Szatt, The Ferrules, Olędzka, Magda Kuraś Quintet, Sara Kordowska, Antonina Car, Soma, 8 Minute Agony.

 


Poprzednie edycje SEA YOU 3city Music Showcase ściągnęły do siebie nie tylko lokalne zespoły i debiutantów, ale i przedstawicieli branży z całej Polski – managerów,  reprezentantów wytwórni, dziennikarzy i wielu innych profesjonalistów. SEA YOU to z jednej strony hołd dla bogatej historii Trójmiasta i tego, co artyści  pochodzący z tego regionu wnieśli na ogólnopolską scenę. Z drugiej - okazja do  zaprezentowania tego, co dziś w niej najciekawsze, najbardziej godne uwagi i mające  największe szanse na sukces (i to nie tylko w naszym kraju). Z trzeciej jeszcze, showcase  oferuje możliwość integracji środowiska muzycznego, nawiązania cennych kontaktów  biznesowych i zdobycia wiedzy, której młodzi artyści bardzo potrzebują. 

Sea You to koncerty, spotkania, panele dyskusyjne i wymiana doświadczeń. 11 kwietnia (czwartek) zapraszamy na showcase’owy bifor z panelami dyskusyjnymi oraz  specjalnym koncertem w Instytucie Kultury Miejskiej. 12 i 13 kwietnia (piątek i sobota)  będą głównymi dniami festiwalowymi, podczas których w Teatrze Szekspirowskim będzie  można odkryć najlepsze nowe brzmienia z Trójmiasta oraz wziąć udział w części  konferencyjnej. A jeśli o artystycznych wrażeniach mowa, będą one płynąć zarówno z muzyki, jak i ze sztuk wizualnych: jak co roku, wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa.

Informacje organizacyjne, lista artystów, bilety i wszelkie potrzebne wieści znajdziecie tu: https://seayou.com.pl/

bilety dostępne w serwisie ebilet.