poniedziałek, 4 marca 2024

The Zombies zagrają w Polsce!

Ta informacja zelektryzuje kilka pokoleń fanów muzyki gitarowej! Autorzy legendarnych singli “She’s Not There”, “Tell Her No” czy “Time of the Season”, Brytyjczycy z The Zombies, wystąpią 20 czerwca w warszawskim klubie Progresja na jedynym koncercie w Polsce! Na ten wyjątkowy wieczór zaprasza Winiary Bookings! 

  
Ponad 60 lat na rynku muzycznym to nie lada wyczyn w kontekście historii zespołu. Nie zmieni tego fakt, że kariera The Zombies była dość rwana - w końcu tuż przed osiągnięciem największego komercyjnego sukcesu w 1968 roku z albumem “Odessey and Oracle” i pochodzącym z niego singlem “Time of the Season” grupa rozpadła się na ponad dwie dekady. Po chwilowych wznowieniach aktywności na pograniczu lat 80. i 90. oraz w 1997, panowie Blunestone i Argent wraz z rozpoczęciem nowego millenium wskrzesili The Zombies i ta przygoda trwa do dziś. 
 

 

Zasługi Brytyjczyków dla muzyki rozrywkowej są znaczące: wprowadzili do popowego brzmienia keybordowe riffy, chóralne harmonie oraz chrypliwe wokale i byli drugim po The Beatles zespołem z Wysp, który podbił amerykańskie listy przebojów. Nie umknęło to uwadze magazynu Rolling Stone, który umieścił “Odessey and Oracle” w pierwszej setce rankingu 500 Płyt Wszechczasów, oraz zarządowi fundacji Rock and Roll Hall of Fame, do którego grona The Zombies zostali wprowadzeni w 2019 roku. 
 

 
 
W czerwcu The Zombies wystąpią na jedynym koncercie w Polsce, podczas którego wykonają zarówno swoje największe, legendarne przeboje oraz nowe kompozycje z wydanej w zeszłym roku płyty “Different Game”.
 
Bilety w sprzedaży od środy, 6 marca na www.winiarybookings.pl !!!