niedziela, 31 marca 2024

Koncerty 2024: Kogo posłuchamy wiosną? Kwiecień pełen niespodzianek!

Rok 2024 przynosi coraz więcej przeróżnych doświadczeń. Po trzech bardzo intensywnych i dość zimnych miesiącach nastała w końcu kalendarzowa wiosna, czyli okres rozwoju roślinności i długich dni, ale także wciąż dobry moment na koncerty klubowe. Co w kwietniu? Mrok i niepokój metalu spotka lekkość alternatywnego rocka i elektroniczny puls. Coś dla siebie w koncertowej ofercie znajdą zarówno fani gitar, jak i elektroniki czy po prostu popu.

 


 

Po świątecznym obżarstwie i lenistwie warto ruszyć się z domu na jakieś konkretne wydarzenie. Świetną propozycję dla fanów mroku i mocy ma Winiary Bookings. We Wrocławiu, w Zaklętych Rewirach 4 kwietnia wystąpi Carnifex wraz z Revocation, Aborted i Vexed. W sobotę 6 kwietnia Knock Out Productions zaprasza zaś na koncert Pestilence. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie w klubie Kamienna 12.  

Więcej mroku? Pokaźną jego dawkę z energetycznym wykopem zapewnią Midnight, Dódsrit i Devil Master. Zespoły wystąpią 8 kwietnia w Poznaniu w klubie 2 Progi i dzień później w Krakowie, przy Kamiennej 12. Na koncerty zaprasza Knock Out Productions!

Coś dla miłośników wzruszającej emocjonalności? 9 kwietnia do Warszawy przyjedzie Patrick Wolf, by zaserwować publiczności szczerą i pełną uczuć muzyczną opowieść. Na koncert zaprasza Fource Poland.  Bilety tu: https://fource.pl/pl/events/ Jeśli zaś macie ochotę na trochę rock'n'rolla, wpadnijcie do poznańskich 2 Progów na koncert The Answer. Zaprasza Knock Out Productions! Bezkompromisowość i eksperymenty są ci najbliższe? Nie przegap koncertów Body Void 9 kwietnia w warszawskim VooDoo i 10 kwietnia w poznańskim klubie Pod Minogą! Zaprasza Winiary Bookings! Jeśli natomiast lubicie dobrego indie rocka, zajrzyjcie 11 kwietnia do warszawskiej Hydrozagadki na koncert Widowspeak! Zaprasza Również Winiary Bookings. Bilety na www.winiarybookings.pl

Coś dla fanów eteryczności? Zostańcie w Warszawie! 12 kwietnia w Hybrydach zagra Ghostly Kisses. Na ten koncert zaprasza Alter Art. Warto też udać się 13 kwietnia do Hydrozagadki, gdzie swoje wyjątkowe podejście do muzyki elektronicznej zaprezentuje I Monster. Na koncert zaprasza Fource Poland. 

A może jakiś festiwal? Jeśli macie ochotę dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat trendów w branży muzycznej i posłuchać, co piszczy na trójmiejskiej muzycznej scenie przyjedźcie do Gdańska na Sea You Music Showcase. 11 kwietnia odbędą się 2 panele dyskusyjne i koncert specjalny w Instytucie Kultury Miejskiej w Kunszcie Wodnym w Gdańsku, 12 i 13 kwietnia spotykamy się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Wśród artystów m.in. Tomasz Makowiecki, Tomek Ziętek, Mulk, Tomasz Chyła Quintet, Kury i Bielizna. Szczegóły na https://seayou.com.pl/


 

Do Instytutu Kultury Miejskiej warto też zajrzeć nieco wcześniej. Już 5 kwietnia w piątek wystąpi tam Spięty z zespołem, który będzie promował swój nowy album. Więcej szczegółów tu: https://ikm.gda.pl/

Coś dla wirtuozów gitary? Kwiecień to idealna okazja, by dokształcić się w tym zakresie. Pierwsza okazja na koncercie mistrza bluesa, Jareda Jamesa w krakowskim Zaścianku. Kolejne na warsztatach, na które zaprasza Marc Rizzo! Pierwszy 18.04 w krakowskim Muzeum Manggha, drugi w klubie Niebo w Warszawie 19.04. A jeśli macie ochotę na coś naprawdę potężnego, nie może was zabraknąć na koncercie Slasha, który wystąpi z Mylesem Kennedym i grupą The Conspirators 16 kwietnia w katowickim Spodku. Na koncert zaprasza Mystic Coalition. 


 

Więcej gwiazd? Ależ nie ma sprawy! 13 kwietnia w Katowicach zagra Ville Valo, którego kolejne pokolenia miłośników melodyjnego metalu pamiętają z zespołu HIM. Na koncert zaprasza Live Nation. Do Polski przyjadą też gwiazdy metalcore młodego pokolenia - Blind Channel.  Zespół wystąpi 18.04 we wrocławskich Zaklętych Rewirach, 19.04 w warszawskiej Proximie i 20.04 w gdańskim Parlamencie. Zaprasza Winiary Bookings! 

Miłośnicy eteryczności i eksperymentów powinni zaś rozważyć wizytę na wspólnych koncertach Myrkur i Jonathana Hultena, którzy na zaproszenie Iron Realm Productions i Knock Out Productions zagrają 18.04 w Krakowie przy Kamiennej 12 i dzień później w Poznaniu w klubie 2Progi.  Bilety na www.knockoutmusicstore.pl


 

Na trzy koncerty przyjadą też ikony post-rockowej pejzażowości, Godspeed You! Black Emperor, którzy na zaproszenie agencji Automatik zagrają 14.04 w warszawskiej Progresji, 16.04 w gdańskim B90 i 17.04 w krakowskim klubie Kamienna 12. Bilety: https://www.biletomat.pl/search/?q=godspeed

 Fani nieoczywistej elektroniki oprócz wspomnianego koncertu I Monster powinni rozważyć występy Williama Basinskiego, który 15.04 wystąpi w Krakowie w Zaścianku i 23 kwietnia w Tamie w Poznaniu. Zaprasza Winiary Bookings! 27 kwietnia w Warszawie wystąpi zaś Tourist, Na ten koncert zaprasza Fource Poland. A jeśli szukacie wypadkowej elektroniki i neoklasyki, wpadnijcie do Palladium na występ Martina Kohlsteda. Zaprasza Live Nation.

Coś dla miłośników alternatywy? 17 kwietnia na zaproszenie Winiary Bookings w Warszawie zagra Etella. 25 i 26 kwietnia odpowiednio w warszawskiej Stodole i krakowskim Kwadracie zagra Declan McKenna, zaś 26 kwietnia w Hybrydach w stolicy wystąpią doskonali Kid Kapichi! Na koncerty zaprasza Fource Poland! 


 

A może nieoczywisty metal? Fanów tej bardziej "piosenkowej" odsłony mroku Knock Out Productions zaprasza na koncerty Lord Of The Lost - 25.04 do Progresji w Warszawie i 26.04 do Studia w Krakowie. Miłośnicy gitarowej wirtuozerii powinni zaś rozważyć koncerty Glenna Hughesa. Legendarny członek Deep Purple przyjedzie do Progresji 24 kwietnia, a dzień później zagra w Studiu w Krakowie. Zaprasza Winiary Bookings!

Fajne propozycje dla fanów mroczniejszych brzmień ma także Chroma Music.Trasę koncertową kontynuować będzie Dom Zły, który zawita: 6.04 do Białegostoku, 7.07 do Łodzi, 8.04 do Wrocławia, 13.04 Pod Minogę do Poznania i 20.04 do warszawskiej Hydrozagadki. Towarzyszyć im będą litewskie Erdve i Aortes. 

W trasę ruszają też Shodan i Zmarłym. 19.04 zawitają do Olsztyna, 21.04 do Torunia, a w towarzystwie THVN 26.04 do Rzeszowa, 27.04 do Katowic i 28.04 do Poznania.

Szczegóły tu: https://www.facebook.com/ChromaMusic21/events

Mieszkańcy Trójmiasta nie będą się także nudzić. 26 kwietnia w B90 zagrają legendy punk rocka, The Toy Dolls. Co nowego w Drizzly Grizzly? 4 kwietnia wystąpi tam Soyuz z Białorusi, 18.04 Coals, 26.04 Collage, 27.04 Dopelord. Bilety na https://www.drizzlygrizzly.pl/music_event/Oczywiście to nie wszystko! Śledźcie na bieżąco propozycje swoich lokalnych koncertowych miejscówek. Kolejna odsłona cyklu w maju - po długim weekendzie będzie działo się naprawdę dużo!