piątek, 29 marca 2024

W czerwcu nowy album Eivor

Jedna z najbardziej wszechstronnych wokalistek, obdarzona obłędnym głosem, pochodząca z Wysp Owczych Eivor powraca z nowym albumem studyjnym. "ENN" ukaże się 14 czerwca nakładem Season Of Mist i poznaliśmy już jego pierwszą zapowiedź!

 

Farerska artystka prezentuje w nowej kompozycji swoje bardziej eteryczno-elektroniczne oblicze, czerpiąc inspiracje z muzyki klasycznej. Początkowo wraz z partnerem, kompozytorem Tróndurem Bogasonem planowała stworzyć poboczny projekt, w którym puściłaby wodze kreatywności w totalnie nieprzewidywalnym kierunku. Uświadomiła sobie jednak, że nie ma potrzeby odcinać się od dotychczasowej twórczości i postanowiła otworzyć kolejny rozdział - bardziej przestrzenny, skierowany ku duchowości, nieco tajemniczy, mistyczny.

"ENN" to hołd dla Ziemi, dla świata, naszej wspaniałej planety, ale także refleksja nad naturą ludzką. Artystka przygląda się zarówno widocznemu na zewnątrz pięknu jak i wewnętrznym rozterkom oraz relacji między Ziemią i człowiekiem. 8 nowych kompozycji poznamy już 14 czerwca. Album ukazuje się nakładem Season Of Mist. 


Eivor uwielbia polską publiczność z wzajemnością! Artystka wystąpi w tym roku w Polsce dwukrotnie. Pod koniec wakacji przyjedzie do Inowrocławia, aby 23.08 zagrać w ramach Ino-Rock Festivalu, a 19 października wraz z Sylvaine zawita do warszawskiej Progresji. Bilety na festiwal znajdziecie na www.rockserwis.pl, a na koncert w Stolicy na www.fource.pl