poniedziałek, 19 lutego 2024

Sea You Music Showcase 2024: Jeszcze jedna czwórka!

Do line upu Sea You Music Showcase dołączają cztery fantastyczne zespoły. Powitajcie LASY, chrust,  ńoko oraz duet Odet & Szatt. Artyści wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w dniach 12-13 kwietnia 2024.LASY to Maciej Wojcieszkiewicz (Stendek) oraz Jacek Prościński (wh0wh0). Słyną z energetycznych koncertów połączonych z improwizowanym bisem i… dj setem, w tempie od 140 do 999 BPM. Ich ostatni materiał, album „Głazy”, jest wynikiem spontanicznej sesji nagraniowej oraz wielu zabaw z postprodukcją. Ta oryginalna mieszanka żywej perkusji z gabberową, przesterowaną stopą gwarantują naprawdę wyjątkowy występ! 


 

Chrust to nieoczywista mieszanka charakterów, emocji i oczekiwań. Na zespół składa się trójka przyjaciół, którzy pragną nadać nowy, niespotykany dotąd kierunek muzyce słowiańskiej. Ich twórczość - choć silnie inspirowana pieśniami ludowymi - przybiera kształt oryginalnej, współczesnej podróży wgłąb siebie. Muzyka zespołu zaciera granice między twórcą a odbiorcą, a konsekwencją tej wspólnej drogi jest wydana w 2022, debiutancka płyta „Chrust”. 


ńoko w porywający sposób łączy elektronikę z dark jazzem i psychodelicznym rockiem. Ich muzyka powstaje podczas improwizacji, spontanicznych aktów tworzenia pełnych energii i pozbawionych ograniczeń. Efektem jednej z takich sesji jej album „Aurora” - 8 energetycznych kompozycji, w których stykają się światy mitologii słowiańskiej i cyberpunka.

Więcej o ńoko tu: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/10/noko-gdansk-drizzly-grizzly-18102023.html

 


Odet & Szatt to autorski projekt pianistki i wokalistki Aleksandry Dąbrowskiej oraz producenta Łukasza Palkiewicza. Odet ma na swoim koncie 3 wydawnictwa i jest laureatką nagrody „Artysta Roku” w konkursie Soundedit Spotlight w Łodzi. Szatt jest zaś współtwórcą zespołu Kroki, z którym nagrał cztery albumy wydane przez Kayax. Jak brzmią razem? 💙 O tym przekonacie się podczas SEA YOU!


Sea You Music Showcase odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia 2024 w Gdańsku. 11 kwietnia spotykamy się w ramach paneli dyskusyjnych w Instytucie Kultury Miejskiej zaś 12 i 13 kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Więcej szczegółów i bilety na: https://seayou.com.pl/