czwartek, 19 października 2023

ńoko - Gdańsk, Drizzly Grizzly, 18.10.2023 [GALERIA ZDJĘĆ]

A może trochę jazzu z energetycznym wykopem i odrobiną elektroniki? Właśnie takich dźwięków można było posłuchać w środowy wieczór w Drizzly Grizzly. Na misiowej scenie brawurowo zadebiutował kwartet ńoko. Okazją do występu muzyków w gościnnych niedźwiedzich progach była premiera albumu "Aurora".

 

 

„Aurora” to opowieść o kosmicznym duchu Jutrzenki, bogini zorzy porannej, brzasku i świtu, a także o tajemniczych ciałach niebieskich, które niosą ze sobą zarówno światło, jak i głęboko niepokojący chaos i mrok. " - tak o swojej płycie opowiadają muzycy. Czy mroczny jazz, nowoczesna elektronika,  szczypta psychodelii i energia uderzająca ze sceny z potężną siłą to przepis na sukces?

Trębacz Dawid Lipka, saksofonista i klawiszowiec Michał Jan Ciesielski, kontrabasista i klawiszowiec Maciej Sadowski i perkusista Tomasz Koper zrobili wszystko, co w ich mocy, by właśnie tak się stało. Zagrali porywający koncert, dopracowany pod kątem aranżacji i nagłośnienia, wciągając publiczność w psychodeliczno-tajemniczy świat, w którym rockowa energia zderzała się z precyzją jazzu. Pozostało tylko tańczyć i dać się ponieść muzyce, co z radością uczyniła kilkudziesięcioosobowa publiczność, która stawiła się w środowy wieczór w Drizzly Grizzly. 

Albumowe kompozycje w koncertowych wersjach pięknie nabrały mocy i głębi. Nie brakowało też dobrego humoru i ciekawych anegdot.  Być może zastanawiacie się, skąd wzięła się ta intrygująca nazwa. Ńoko to odwrócenie słowa "okoń", a zarazem nazwy restauracji między Pasłękiem i Ostródą na drodze krajowej nr 7, którą sama przemierzam dość często, podróżując do Warszawy z Trójmiasta i którą Maciej Sadowski w tej postaci zobaczył któregoś dnia w samochodowym lusterku.

Album "Aurora" będzie dostępny od piątku, 20 października o tu: https://nokomusic.bandcamp.com/album/aurora Tymczasem zapraszam do obejrzenia galerii z tego sympatycznego wieczoru.



























































































 

Zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem oraz nazwą strony, zamieszczone na tej stronie należą do autora i nie mogą być kopiowane w celach prywatnych ani komercyjnych. Nie wyrażam zgody na pobieranie pojedynczych zdjęć i publikację na portalach społecznościowych bez wcześniejszego ustalenia. Rozpowszechnianie zdjęć jest możliwe wyłącznie poprzez linki do tej strony.

All the photos published on this website, signed with the name and the name of the website, belong to the author and may not be copied for private and commercial purposes. I do not agree for the publication of the individual photos in social media without prior arrangement. Sharing of the photos is only possible using links to this website.