poniedziałek, 12 lutego 2024

Harakiri For The Sky wracają na 4 koncerty!

Na takie wieści czekają fani post-black metalu! Po fantastycznym przyjęciu podczas ubiegłorocznych koncertów Harakiri For The Sky postanowili wrócić do Polski.  Austriacy wystąpią w naszym kraju aż na 4 koncertach: 20.06 w warszawskim Klub Proxima, 21.06 w gdańskim Drizzly Grizzly, 22.06 w poznańskim klubie 2progi oraz 23.06 we wrocławskim Klub Łącznik. Na koncerty zaprasza Winiary Bookings! 
Duża dawka mroku, ale też pięknych, transowych wręcz melodii? Okej, brzmi jak dwie najważniejsze składowe post black metalu. Jeżeli przy tym gatunku jesteśmy, to Harakiri for the sky jest tym zespołem, który do głowy przychodzi jako jeden z pierwszych. Założony w 2011 roku przed multiinstrumentalistę M.S. i wokalistę J.J. Harakiri For The Sky funkcjonował pierwotnie jako zespół studyjny, jednak koncertowy potencjał ich niesamowicie wyrazistej mieszanki black metalu z post rockiem nie mógł zostać po prostu ot tak stłumiony. 


 

Niedługo później grupa rozszerzyła swój lineup, zadebiutowała krążkiem “Harakiri For The Sky” i ruszyła w świat - występowali w Europie i Azji wspólnie z A Forest of Stars, Der Weg Einer Freiheit, Dool, Sylviane, Dool czy Ellende, odwiedzając przy tym ponad 30 państw. Przełomowym dla formacji był rok 2016, kiedy ukazał się jej trzeci krążek “III: Trauma”. Płyta zebrała znakomite recenzje w mediach muzycznych i wśród publiczność, co zaowocowało nominacją na płytę roku w kategorii “Hard & Heavy” na gali Amadeus Austrian Music Awards. Z następnymi materiałami w katalogu Austriaków było podobnie - “Aarson” uważany był za jeden z najlepszych albumów 2018 roku i zawędrował na niemieckie oraz austriackie notowania najlepiej sprzedających się płyt, a wydany w 2021 i ostatni jak dotąd “Mӕre” pobił wynik swojej poprzedniki o listy w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii i udowodnił tylko, że Harakiri For The Sky to niekwestionowana czołówka światowego post black metalu. 

Zeszły rok zespół zamknął z rozmachem - wystąpił bowiem na europejskiej trasie u boku Paradise Lost, Primordial i Omnium Gatherum oraz zagrał w Wielkie Brytanii wraz z Ellende i Fen. W nowym już teraz wiadomo, że HFTS nie będą próżnować, a czerwcowa trasa, na której grupa zaplanowała aż 4 przystanki w Polsce, jest tego najlepszym dowodem. Tak było w Warszawie w styczniu 2023: https://www.miedzyuchemamozgiem.pl/2023/01/harakiri-for-sky-schammasch-groza.html

Bilety znajdziecie na www.winiarybookings.pl